Sztuczne winietowanie (zaniki obrazu po brzegach)
Można na kilka sposobów, ja opiszę ten bez użycia jakiś pluginów i według mnie najłatwiejszy ;p
Tworzymy warstwę, dodajemy film/zdjęcie. Klikamy na zakładkę Video FX, wybieramy Cookie Cutter, a potem Cut away section. Pokaże nam się takie okno:
[Obrazek: 1.JPG]

1. Ustawiamy kolor ramki, ale my jej nie chcemy więc, nic nie zmieniamy.
2. Główne opcje
a) Shape - figura
b) Method - czy wycięcie ma być tym obiektem, czy na zewnątrz obiektu
c) Feather - rozmycie po bokach
d) Border - ramka
e) Repat X i Y - ile razy dany obiekt ma się powtórzył, w poziomie i w pionie
f) Size - wielkość
g) Center X i Y - położenia naszego punktu ;p
3. Tutaj przesuwając żółty punkt, ustalamy gdzie nasz efekt ma się znajdywać na ekranie.

No więc, co teraz robimy. Ustawiamy Shape na Oval Side, Method pozostawiamy bez zmian. Feather i Border ustawiamy na 1,00. Repeat X ustawiamy tak od 6 w górę, zależy jak bardzo chcemy uzyskać efekt winetowania. Repeat Y pozostawiamy bez zmian. Można jeszcze się pobawić Size, aby uzyskać zadowalający efekt. Ja uzyskałem coś takiego:
[Obrazek: 2.JPG]

Ustawienia obrazu 16:9.

Można również skorzystać z innego poradnika: http://vm-rexor.pl/artykuly.php?Act=Focu...=4&ident=0
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Nie lepiej otworzyć ps(przykładowo photoshop) zrobić na dole i górze czarny "pasek" zapisać (chyba to było) png i wkleić do sony vegas :> i wyjdzie coś takiego
Odpowiedz
Tu nie chodzi o dodawanie tych czarnych pasków na górze i dole tylko o winietowanie, tzn ściemnianie na krawędziach mówiąc najprościej jak się da.
Odpowiedz
Poza tym do tych pasków naprawdę photoshopów nie trzeba zaprzęgać - wystarczy wyklikać prostokątną maskę... ale to już jest lekki offtopic...
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości