Problem z opcją ''Mask"/ Okno Video Event - Pan Crop
Nie wiem czy mogę się tu spytać o to, czy gdzieś indziej powinnam. Nie wiem też czy był już taki temat, bo szukałam ale nie znalazłam. A więc mój problem polega na tym, że gdy chce wyciąć jakąś postać, dobrze ją widzę w oknie "Pan Crop" ale gdy popatrzę poza okno, to na podglądzie mojego klipu pokazuje się wcześniejszy sposób wycięcia.

Jeśli ktoś mnie nie zrozumiał to tu daje linka do obrazka, który tłumaczy wszystko.

http://img84.imageshack.us/img84/6724/looh.png

Co robię źle, że się takie coś robi?
Odpowiedz
Zmień Mode na Negative.
Po lewej stronie w sekcji "Path"
Odpowiedz
Gdy zmieniam na negative, w kolejnej klatce tego klipu robi się coś takiego:
http://img832.imageshack.us/img832/2200/xdh.png

a klatka, którą chciałam poprawić jest nadal bez zmian. Chodzi mi o wycięcie postaci, żeby móc dać ją na inne tło, nie chodzi mi o tło, które jest za postacią.
Odpowiedz
Każdy klucz "pamięta" swój stan, czy jest pozytyw czy negatyw - musisz kliknąć na każdym i zmienić.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Albo jestem tępa, albo mnie nie rozumiecie. Jak tak zrobię, to postać na której mi zależy jest wycięta z obrazka, ale mi chodzi o wycięcie jej i danie na inne tło. Mój problem polega na tym, że postać, którą wytnę i key'e pasują dobrze w Oknie "Video Event Pan/crop" lecz nie pasują w oknie podglądu całego wideoklipu. Chciałabym żeby wszystko było dopasowane i żeby coponiektóre Key'e się nie spóźniały. Może ja faktycznie jakoś to dziwnie tłumaczę? ._.' Albo po prostu tego nie rozumiem... _._
Odpowiedz
To ja coś podpowiem, widzę, że pracujesz na plikach wmv, czyli takich, gdzie obraz jest dorabiany w locie. Wina nie leży po stronie Vegasa czy po Twojej, lecz po stronie tego pliku. Jeszcze raz powtórzę. Materiał WMV NIE NADAJE SIĘ DO OBRÓBKI. Tak mało zajmuje bo jest to format, który używa się do zapisania swojej roboty i wrzucenia np. na jutubejutube czy inny serwis. Te pliki nie nadają się do obróbki.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Problem polega na tym, że zrobiłam wszystko co trza żeby mieć vegas'a ale nie chcę mi czytać innych plików ;/ Nigdy nie lubiłam formatu WMV wolałam wszystkie najwyższe typy jak OGM. i MKV. tyle, że korzystam z konwertera żeby działały mi materiały na vegasie ;/ Nie mam innej opcji, ale jeśli ma ktoś jakiś pomysł co do tego co mam z tym fantem zrobić to proszę o propozycję :(

EDIT: Ale jeśli to prawda, co napisałeś, to dołożę wszelkich starań żeby zdobyć wersję Vegas'a, która będzie mi wczytywać inne pliki ^^
Odpowiedz
Sorry, pomyliłem obrazki. Najwidoczniej masz coś nie tak z keyami. Tak jak napisał efix. Na tym screenie co podałaś masz sporą odległość jednego keya od drugiego. Vegas sobie sam "rysuje" w tamtych miejscach maskę (tych gdzie nie ma keyów) i bardzo możliwe, że właśnie jest to co jest. Robisz to klatka po klatce czy jak? Umieść może gdzieś fragment tego filmu wraz z projektem. Zobaczę czy u mnie też takie coś występuje.
Odpowiedz
Tak robię to klatka po klatce, chyba, że przez długi czas obraz jest taki sam to jest pusto, kiedy się zmienia znowu tworzę key'e i wycinam postać. Teraz dla odmiany działa normalnie - wtedy kiedy przesunęłam o kilka sekund na tracku klip. Nie umiem rozgryźć jak to działa. Filmik z problemem wrzucę jutro po południu - teraz nie mam za bardzo na to możliwości
Odpowiedz
Hmm, dobrze. Serio, dziwnie to wygląda ;) Może w którymś z keyframe maska Ci się "sama" :) zmieniła i nie zauważyłaś tego po prostu. Sprawdź jeszcze raz dobrze, czy wszystko jest ustawione tak jak powinno być.
Odpowiedz