efekt koloru
Widziałem prosty efekt na filmie który nie udaje mi się zrobić. A mianowicie w pewnym momencie z góry i z dołu wjeżdzają sekcje które tworzą film czarno-biały a środek filmu jest dalej kolorowy. Tworzą się jakby trzy poziome sekcje - pasy każdy po 1/3 wysokości oddzielone liniami np. białymi .
To samo widziałem ale w układzie pionowym prawa i lewa część filmu czarno-biała, środek kolor. Wszystko to ładnie wjeżdża i wyjeżdża.

Próbowałem tak: trzy ścieżki video z tym samym. Dwie pierwsze ścieżki to maski z filtrem czarno-białym które się poruszają góra i dół (wjazd efektu i wyjazd) ale dodatkowo trzeba zrobić linię oddzialejącą maskę od filmu aby ładnie wyglądało. Linia musi się przemieszczać w tempie maski. Trzecia ścieżka to film bez masek tak aby było widać środek filmu kolorowy. Kolejne dwie scieżki to linie oddzialejące. Nie wiem czy dobrze kombinuję.

Czy to jest jakiś gotowy efekt bo strasznie dużo z tym roboty a efekt niekoniecznie jest satysfakcjonujący?
Odpowiedz
No dobrze...
Cytat:próbowałem tak

i co wyszło?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
raczej kiepsko, brak dobrej synchronizacji,
musi być na to jakiś gotowy efekt
Odpowiedz
O ile wiem to się to wszystko robi ręcznie. Dzielisz obraz na 3 części, masz 3 warstwy i tak jak mówisz. Jedna warstwa jest w skali odcieni szarości, inna w czym tam chcesz i masz trzy na ekranie. A jak chcesz zrobić przejście wszystkich trzech to możesz kombinować, wyrenderować sobie ten fragment i zrobić przejście z wyrenderowanego już fragmentu.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz