Nic się nie rusza
Otóż robiłem intro przy pomocy tego filmiku

Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że u mnie filmik wcale się nie rusza przy podglądzie, a nawet po zapisaniu. Co mam zrobić, żeby filmik działał jak należy. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dzięki.
Odpowiedz
Przecież Ci nawet autor odpisał na yt: "musisz poprostu robić wszystko w takiej kolejności jak jest na filmie". Problem z wykonaniem kilku prostych czynności? Jeżeli prosto z tutoriala jedziesz i Ci nie wychodzi to może montaż nie jest dal Ciebie, hę? :-)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Rozwiń swoją wypowiedź, co się nie rusza? Poza tym gratuluje korzystania z tutorialu do !VEGASA! montowanego w WMM, i konwertowanego jakimś trialem.
Odpowiedz
No to właśnie robię to wszystko dokładnie w tej samej kolejności, a i tak nic się nie rusza. Montaż stanowczo nie jest dla mnie, ale intro muszę zrobić do szkoły. Chodzi mi o to, że jak na filmiku co całe intro się rusza, to u mnie wszystko stoi w miejscu. Po prostu jest obrazek i nic się z nim nie dzieje.
Odpowiedz
Ja wiem co źle zrobiłeś, po prostu coś zjebałeś :P
Odpowiedz
Szybki test dla autora pytania: co jest robione w tutorialu między 1:26 a 1:29 ?
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Przesuwałem ten suwak na dole i dalej nic nie było. Jednak poradziłem już sobie z tym.
Odpowiedz
1. Nic się nie rusza bo zrobiłeś wszystko na jednym tzw. keyfremie. To jest tak jakbyś ustawił w pierwszej sekundzie np. kolor czerwony a chwilę później wybrał kolor zielony, nie każąc programowy zmieniać jego barwy w czasie. Masz tam niżej linię czasu - zwróć uwagę boś to olał kompletnie, nie dopatrzyłeś się na co klika autor wcześniej. Ustaw te rzeczy na pierwszej klatce, potem (linia czasu niżej tych wszystkich suwaków) przeciągnij ten kursor maksymalnie do prawej i tam zmień suwakiem wartości - pojawi się nowi keyframe i będzie działać.

A abstrahując już od tego to powiem Ci, że taki tutorial uczy robić zwieśniaczające i beznadziejne intra. Serio podoba Ci się takie gówno jak w intrze do tego tutorialu?
Ale dla nowicjusza starczy i to.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Szczerze mówiąc nie podoba mi się zbytnio to intro, ale nie mam doświadczenia z Vegasem, poza tym nie robiłem intra identycznie, jak na tym filmiku (ja się tylko na nim wzorowałem, ale najpierw, kiedy robiłem tak jak pokazano to i tak nic się nie ruszało). Jak używam Vegasa pierwszy raz, a jak ma się mało czasu to się szuka pomocy w czymkolwiek. Mam wrażenie, że się lekko zbłaźniłem, ale to raczej częste wśród newbie. Dzięki za pomoc
Odpowiedz
Pociesz się, że dzięki temu na pewno zapamiętasz o ustawianiu klatek kluczowych (keyframes):)
Odpowiedz