Efekt mgiełki/dymu
Obrazek z postacią palącą cygaro. Próbuję lekko pod-animować unoszący się dym. Używam Cloud Cover, edytuje rozmiar, zmieniam położenie umieszczając je dokładnie w miejsce dymu z cygara. Efekt byłby zadowalający gdyby nie fakt, że widać gdzie kończy i zaczyna się Cloud Cover (pole na którym efekt działa jest kwadratowe). Próbowałem przyćmić to trochę używając Elliptical Transparent to Black ale czerń przykrywa w tedy postać. Usuwam obraz pozostawiając sam efekt, zapisuję jako avi. Wracam do obrazka i w warstwie wyżej umieszczam owe avi i usuwam czarne tło z Chroma Keyer. Niszczy to Cloud Cover, wygląda w tedy trochę jak popsuta textura w starej grze..
Odpowiedz
Możesz pokazać screena?
Odpowiedz
Użyj maski w Pan/Crop z dużym parametrem wtapiania, do tego możesz animowac tę maskę.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
"w Pan/Crop" że niby gdzie?
Odpowiedz
Dział z tutorialami się kłania i temat o maskowaniu. Zrób maskę z "blurem" i zobacz jak to wygląda ;)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Udało się.

Na pierwszy plan wystawiłem obraz z cygarem. Utworzyłem w nim maskę zakreślając obszar, na którym ma być widoczny efekt ruchomego dymu. Pod obraz wstawiłem Cloud Cover. By nie zostawić w miejscu maski dziury pod Cloud Cover wstawiłem ten sam obrazek, bez maski.

Polecam ten tutorial
pokazuje jak utworzyć maskę i wprowadzić animację ruchu.

Pytanie: Co rozumiesz pod "maskę z blurem"?
Odpowiedz
Feather ustawiasz na tyle wysoki, aby Ci ładnie boki rozmywał.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz