fx1000 + vegas 9.0c - problem z przechwytem HDV
jest tak, gdy zrzucam materiał hdv z podziałem na sceny (zaznaczone w opcjach 'enable HDV scene detection') vegas ewidentnie źle ucina sceny, generalnie spóźnia sie z cięciem o 3-4 klatki i przez te 3-4 klatki wogóle nie ma dzwięku przez to dzwięk z następnego klipu jest ucięty, zgrywając bez podziału na sceny oczywiście problem nie istnieje ale przyzwyczaiłem się juz do detekcji scen i nie chce sobie robić dodatkowej roboty... ktoś wie w czym moze lezeć problem ???? przy materiale dv z fx1000 detekcja działa prawidło a przy hdv jak opisałem :-/
Odpowiedz
Hmm... może komp nie wyrabia z hdv? Bo wygląda na to, że jak wykryje koniec sceny to minie trochę czasu (te 3-4) klatki zanim utnie... Wyłącz może podczas zrzucania podgląd video i audio.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
niestety nic nie pomaga, zadne ustawienia ani w programie ani w kamerze, wyłączyłem wszytsko prócz symulacji pixel aspect ratio i podziału na sceny i nic, efekt ciągle taki sam, komp raczej nie najwolniejszy, q6600, płyta asus P5Kdeluxe na P35 szybkie dyski baracudy, próbowałem nawet zgrywać na rózne dyski i nic, zainstalowałem nawet poprzednią wersję 7.0b i to samo, skonczyły juz mi sie pomysły na rozwiązanie problemu, bede musiał zgrać jeszcze raz bez podziału na sceny i dzielić ręcznie :-/
Odpowiedz
A zobacz, czy to samo zjawisko występuje jak zgrywasz hdsplit: http://strony.aster.pl/paviko/hdvsplit.htm

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
nie wystepuje, hdvsplit zgrywa poprawnie, thx... tylko dlaczego vegas za ponad 2k tego nie robi ....
kurka wodna, tylko pojawił sie nowy problem, szukając rozwiązania poprzedniego odznaczyłem jakiś komunikat przy 'capture video' i teraz przy wybieraniu capture... nie pyta sie mniem czy chce zgrać dv czy hdv i w efekcie dv zgrać nijak nie mogę z kamery, nawet z kasety nagranej w dv ;-). Czy jest jakaś opcja ustawienia vegasa do ustawien fabrycznych, takich jak świezo po instalce ??? albo jak spowodować aby zdowu przy wybieraniu 'capture video' pojawiało sie to okienko z tym zapytaniem ??? :-)
Odpowiedz
a dlaczego masz 9c teraz wers obowiązująca to 9e (??)
Odpowiedz
(09-10-2010, 23:13)groh napisał(a):  a dlaczego masz 9c teraz wers obowiązująca to 9e (??)

bo kupiłem kompa z tą własnie wgraną wersją a przy kompie nie mam neta, program legal, jeśli ma to dla kogokolwiek znaczenie... bardziej mnie interesuje jak przywrócić to zapytanko przy capture ....
Odpowiedz
Nie musisz mieć neta, żeby aktywować Vegasa. O ile nawet pamiętam, jeśli zapuścisz teraz instalkę 9e bez odinstalowywania 9c, to nie powinna chcieć się aktywować.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz