Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak rozdzielic lewy i prawy kanał ?
Chodzi mi o to aby uzyskać efekt ze jedna osobę słychać w np. w prawym głośniku a druga w lewym? Dzwiek mam nagrany w stereo.
Odpowiedz
Jedna z trzech wariacji. PPM na linię audio i tam masz zarządzanie głośnocią, bodajże wyciszenie i to czego szukasz.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
tak jak mówisz, doszedłem do tego jeszcze wczoraj, druga metoda to powielenie scieżki audio i na jednej suwak PAN w lewo a na drugiej w prawo, dzieki:)
Odpowiedz
można - jeszcze dla higieny pracy PPM na klocku Audio, wybierz Channeles Left onli i na drugim Rgiht onli
Odpowiedz
Można jeszcze ze ścieżki stereo zrobić dwie mono - w skryptach jest skrypt do tego.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Panowie pomocy odnawiam temat. Powieliłem sciezke audio i na jednej dałem suwak PAN max w lewo a na drugiej w prawo i oczywiscie był efekt w obu głośnikach, tylko pojawił sie nowy problem, na TV (pewnie monofoniczny , filmik zgrałem na płytke DVD) nic nie słychać co dałem na przeciwny kanał (na komputerze jest wszystko ok) Powiedzcie jak moge teraz przywrócić materiał do postaci normalnej czyli będzie słychać wszystko, moze być nawet w mono aby na TV słychać było lewy i prawy kanał??? Jakie ustwienia dać w Vegasie aby jeszcze raz przepuscić ten materiał ale dzwięk żeby był juz w obu kanał taki sam???
Odpowiedz
ppm na clipie audio -> channel options -> combine (albo coś w podobnym sensie, z pamięci teraz piszę)
Odpowiedz
ok dzieki pomogło
Odpowiedz
Sorrka nie zabijcie mnie od razu, ale co to jest ten PPM. Mam problem, bo tym razem miałem nagłośniony jeden mikrofon, do którego śpiewała dziewczyna a drugi kierunkowy łapał resztę muzyki i teraz w tym jednym kanale mam, aż wycie muszę to trochę stonować, może ktoś podpowiedzieć jak to zrobić?
Odpowiedz
Prawy Przycisk Myszy ;)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz