Jak usunąć paski na górze i dole?
Przy tworzeniu projektu wybrałem rozdzielczość taką jaką ma filmik który obrabiam, ale wraz mam czarne paski na górze dole i miałem też po bokach ale poszukałem i znalazłem odpowiedź że trzeba zaznaczyć pewną opcję przy zapisie aby pozbyć się pasków po bokach. Natomiast te na górze i dole zostały. Jak ich się pozbyć?
Odpowiedz
Klikasz prawym na filmik>propertires>odznaczasz "Maintain Aspect Ratio"
Odpowiedz
Już sobie poradziłem. Trzeba było kliknąć Project Video Properties (Alt+Enter) i tam w polu Pixel Aspect Ratio wybrać 1,0000 (Square).

Karmel nie mam takiej opcji. Może masz inną wersje? Ja mam 9.0
I mam następny problem. Jak zrobić więcej niż 4 ścieżki wideo? Na początku mam 3. Kiedy klikne na jakiejś ścieżce to mogę wziąć Duplicate. Ale tylko raz bo później już nie można tego kliknąć bo jest zamrożone. Czy da się zrobić więcej ścieżek?
Odpowiedz
Posiadasz wersje platinum? Tak? To możesz to sobie wybić z głowy :)
Odpowiedz
Tak to Platinum :/
To jaka wersja w takim razie mi to pozwoli zrobić?
Odpowiedz
Wersja PRO umożliwia wprowadzenie znacznie większej ilości ścieżek video i audio. Nie wiem ile, bo nigdy nie wykorzystałem dostępnej ilości:) Mówię o wersji 8.0, nie wiem jak jest wyżej.
Odpowiedz
Wersja 10 studio ma ilość ścieżek zwiększoną do 10. Może w Studio zadziała też trick z wciąganiem do Vegasa pliku veg jako eventu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz