ucinanie obrazu - cenzurowanie/rizmawyzwanie
Serdecznie witam, chciałbym poprosić was o pomoc. Do rzeczy:
Kręcę film z gry i potrzebuję efektu:
„cenzury” takiego jak czasem bywa w kopiach filmów (albo tak jak opcja w photoshopie, mozliwosć rozmazania obrazu). Takie delikatne rozmazanie które się wstawi w miejscu gdzie jest widoczna myszka oraz w miejscu numeru kanału na którym było to kręcone.
Mam również 3 oddzielne filmy [na obrazku nr 1] które będą jako całość, jednak w każdym bym chciał uciąć kawałek [obrazek nr 2]obrazu z dołu by w konsekwencji każdy miał ucięty kawałek dołu ale obraz był by na środku [obrazek nr 3]:
[Obrazek: vegasct.jpg]

Film będzie jako całość zatem te wyśrodkowanie i ucięcie obrazu z dołu najlepiej by było sterowane cyferkami, tak by było to jak najdokładniejsze. I równe. Bo będą leciały jeden po drugim, z jakimś delikatnym efektem przejściowym.

A na koniec, mam dziwną przypadłość ,że filmy puszczone oddzielnie w vegasie nie mają błędów i gorszej jakości, natomiast podczas łączenia ich (z podstawowym przejściem z prawego górnego rogu filmu) film na połowę ekranu na ułamek sekundy zachowuje się jak na starej kasecie vhs) czy jest na to jakarada ?

Proszę o wskazówki i wyrozumiałość

Z góry dzięki za odpowiedz.
Odpowiedz
Wiesz, że za ten temat należy Ci się ostrzeżenie albo nawet ban? Nie przeczytałeś regulaminu ani nie szukałeś na forum. Nieładnie zaczynasz tu przygodę.

Cenzura - wpisz to hasło w forumową wyszukiwarkę, znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
PanCrop i/lub trackmotion, czarne paski po bokach - znowu znajdziesz pod tymi hasłami odpowiedzi odnośnie czarnych pasków.
Co do przejścia - screen by wiele pomógł. Może tylko tak jest na podglądzie a po renderze jest ok? Nic nie napisałeś w jakim formacie są filmy i z jakich kodeków korzystasz.
Odpowiedz
Regulaminu nie czytałem, przeczytałem natomiast:
"Dział dla wszystkich nowych użytkowników. Pytacie tutaj do woli i tylko tutaj."

Nie znalazłem odpowiedzi wg. Twoich wskazówek na moje problemy. filmy z YT mają tragiczną jakość często bez mozliwośći jej polepszenia. A do tych filmów między innymi odsyłają ludzie w tematach z search.
Odpowiedz
Jesli chodzi o cenzurę, to sotsuję efekt Pixelate medium, robię 2 sciezki w tym samym czasie jedna pod druga, zaznaczam od-do kiedy ma trewać w pan crop a efekt trwa na całosci filmu.
Cierpliwych proszę o pomoc
Odpowiedz
A od kiedy to się w event pan/cropie ustawia efekty? ;)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Na YT: Praktyczny informatyk - Cenzura twarzy w programie Sony Vegas

1:16 minuta.
Tak Panie administraorze, nie pomyliłem się.

Odpowiedz
Ja tam nie widzę, żeby ktoś "efekty" włącz w Pan/Crop. Ale tutorial jest zrobiony byle jak.
Ideą całości jest zduplikowanie wartwy, rozmycie/pikselizacja jednej z nich, czy co tam chcesz, następnie zrobienie "dziury" przy pomocy maski w pan/crop. W sumie jest bez znaczenia, czy dobra warstwa będzie wyżej a rozmyta niżej (czyli patrzysz jakby przez dziurę), czy odwracaj maskę i dziura jest na około (wtedy rozmyta warstwa jest wyżej).
Niestety w Vegasię nie ma czegoś takiego jak np. przy niektórych filtrach w Photoshopie, gdzie efekt działa w obszarze selekcji.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Bardzo dziękuję efix za zainteresowanie.
Mianowicie mam taką przeszkodę: wybieram "Linerar Blur", i w "mask" zaznaczam interesujący mnie fragment, puszczając play nie widzę tego bo fragment jest mały, a powiększony "video preview" jest nadal bardzo niewyraźny. Gdy renderuję, efektu tak jakby nie ma, nie ma tej cenzury (plik na dysku ma dobrą jakość wiec widać wyraźnie jej brak). Tak jakby wszystko było poprawnie ale przed renderingiem coś ,że tak to kolokwialnie określę: nie brało pod uwagę "video event fx".

z góry dzięki za odpowiedz
Odpowiedz
Mam nowe spostrzezenie, Do tej pory zaznaczałem mały punkt (koło o średnicy 0,5 cm) i przy zapisie w postaci wmv (6mb 720) nie było widać efektu cenzury w tym miejscu, teraz na tym samym projekcie dodałem na środku (w tej samej scieżce) wielki obszar, i po przerobieniu na film, obszar wielki jest zamazany zgodnie z zaznaczeniem w mark, natomiast ten mały jest nadal bez zmian. Czy istnieje mozliwość ,że chcę zamazać za mały fragment i dlatego przez cały czas było to nie mozliwe ?.
Odpowiedz
Raczej błąd leży po stronie WMV. Spróbuj tę małą plamkę wyrenderować do np. nieskompresowanego AVI i zobacz czy błąd nadal występuje.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości