MP4, czy MOV????
Czy dla Vegasa, jest jakaś różnica, czy pliki pobierane są w mp4, czy w mov, przy założeniu że wypluwam je w avi, czy jest to bez różnicy. Bo ja zauważyłem tylko taką różnicę, że przy plikach mp4, zarówno w kamerze, jak i po wyrenderowaniu tworzą mi się dodatkowe pliki, w kamerze jakieś 3 dodatkowe, a w vegasie po renderze avi.sfl, o którm nic ciekawego na razie nie znalazłem i nie mam pojęcia do czego służy.?
Odpowiedz
Hehe, szukałeś powiadasz? ;) Hops, prosto z manuala:
Cytat:If the selected file type supports it, you can select the Save project markers in media file check box to include markers, regions, and command markers in the rendered media file.

If the selected file type cannot save markers internally, Vegas Pro will save the metadata to an external file with an .sfl extension (using the same base name as your media file).

W skrócie, najwidoczniej kontener AVI nie wspiera zaimplementowania "markers, regions, and command markers" (nie chcę tego tłumaczyć :P) i dlatego powstaje dodatkowy plik...
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
no niestety szukałem po polsku, już na jakimś poście tłumaczyłem, że mnie niestety mnie po niemiecku próbowali nauczyć, ale co do sedna ja pytałem, czy jest jakaś różnica między mp4, a mov na vegasie, po prostu chce to wiedzieć, tak dla wiedzy i z tym daje radę i z tym daje radę, ale w kamerze wymyślili dwie możliwości nagrywania więc chyba jakaś przyczyna tego musi być i chciałem wiedzieć jaka, i czy akurat w vegasie jest ona zauważalna?

a tak na marginesie, bo się troszkę poirytowałem tym uśmieszkiem, ja wiem że tu wchodzi dużo młodzieży, której się nic nie chce i czeka na gotowy schemat, ale nie wszyscy są młodzi i nie wszyscy mieli możliwość uczenia się angielskiego, a niektórzy pamiętają jeszcze czasy atari z dołączonym kaseciakiem i programami na kasety magnetofonowe, albo i tego jeszcze nie pamiętają, więc wrzuć czasami na luz. Ja zająłem się filmowaniem i obróbką filmów jakieś pół roku temu, wiec nie wiem czy w pół roku można się wszystkiego nauczyć i to po godzinach, bo na co dzień zajmuje się zupełnie czym innym.
Odpowiedz
A tak na marginesie drugim - tu strasznie dużo ludzi którzy wszystko biorą do siebie....
A teraz postaw się w sytuacji tomislater`a, który poraz pewnie tysięczny cytuje tu manuala....
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości