Dobrej jakości HD o małej objętości MB / vegas9/ win7 64bit
Witam!

Jak radzicie sobie z najnowszym Vegasem i najnowszym windowsem7 (64bit) z renderem AVCHD (np. 1440X1080) aby nie zajmował on dużo MB i miał dobrą jakość w roźdz. HD bez żadnych pasków (full screen)?
Chodzi mi głównie o wrzucanie filmików na youtube aby możnabyło wybrać podczas oglądania jakość HD i wyglądało to dobrze.
Wrzucałem zawsze czysty m2t co trwało wieki, ale za to wyglądało.
Może sam Vegas coś wypuści fajnego?

Z chęcią przeczytałem także temat "jak wrzucać filmy na yt"
http://sonyvegas.info/Temat-Jak-renderow...miki-na-YT
Ale co z tego jak Vegas nie widzi mi kodeka xvida ktory zassalem ze strony xvid. Przyczyną jest pewnie brak kodeka pod 64 bit bo kodek nie instaluje się w głównym katalogu Program Files co ewidentnie na to wskazuje. W grupie Xvid w menu start nie działa także configure encoder/decoder. Wywal błąd dll.

proszę o poradę

pozdr

P.S.
Ściągnąłem sobie Divx plus codeck i converter. Też oczywiście nie widzę nic w kodekach w Vegasie tym bardziej, a jak widac na stronie jest obrazek Vegasa że powinien on zrzucać do DivX
http://www.divx.com/en/software/divx-plus/codec-pack
??
Pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz
a vegasa masz 64bit? ja pliki m2t renderuje do mp4 z odpowiednim bitrate i jest ok, za to mam problem z renderem do avi i chyba jak mp4 wychodza dobrze to sobie dam spokój z tym avi (h.264, divix) chyba ze ktoś cos poradzi.
Odpowiedz
Ja podgladnalem jak na youtubie kompresuja filmy najlepsi.
Sciagnalem pare filmow w HD np : canon reverie, albo canon reverie remake, ...oba filmy sa zapisane w mp4 AVC1 (h.264/mpeg4) i dzwiek AAC 44100 .
Mysle ze jest to najklepszy stosunek jakosci do objetosci.

ale z checia poczytam inne porady i opinie.
pozdrawiam
adam
Odpowiedz
(09-10-2010, 13:51)Videomaster napisał(a):  a vegasa masz 64bit? ja pliki m2t renderuje do mp4 z odpowiednim bitrate i jest ok, za to mam problem z renderem do avi i chyba jak mp4 wychodza dobrze to sobie dam spokój z tym avi (h.264, divix) chyba ze ktoś cos poradzi.
Wal w m2t. Jest najlepsza jakość. Do avika wogóle nie renderuje bo jest jakaś "kupa" jak sam piszesz.

A żeby odtwarzać MP4 na kompie instalowaliście jakieś specjalne kodeki?
Zresztą skoro i tak mi nic nie widzi tych kodeków to już sam nie wiem.

Pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz
juz nie pamiętam czy do mp4 coś instalowałem, napewno mam ffdshow64bit i wszystko sie odtwarza pod win7
powiedz mi jeszcze odnośnie tego m2t i m2ts, który format wybrać żeby stworzyć płyte Blu Ray? 5 min filmu w formacie m2t zajmuje ok 1gb czy aby stworzyć płyte Blu ray musze przerobić pliki na m2ts? (5 min zajmuje wtedy ok 500mb) ale za to renderuje sie dosyć długo jakieś 15 min ....:( co polecacie???
aha jeszcze jedno , co to są za pliki o rozszerzeniu m2v? czy one nadają sie do BD??
Odpowiedz