muzyka w filmiku
elo mam pytanko dość noobskie bo wiadomo jestem początkującym w vegas pro :) mam sony vegas pro 9 i jak wgrać muzyczkę do filmiku? jest ona w mp3 :)

dokładnie

mam filmik prawda on jest z głosem :D ale chcę zamiast tego głosu aby była muzyka która mi się podoba. Jak to zrobić?
Odpowiedz
1. Przeczytać helpa lub manual - to są podstawy
2. Dodać muzykę jako nową ścieżkę audio
3. Wyciszyć oryginalną ścieżkę audio albo ją po prostu usunąć

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
już mi się udało dzięki

a teraz jeszcze 3 pytanka?

1. gdzie manual jest?
2. jak przyspieszyć filmik?
3. jak pewien fragment w filmiku skopiowac i wkleić znaczy podwoić?
Odpowiedz
Trzy odpowiedzi:
1. W pudełku oraz pod klawiszem F1.
2. Normalnie, tak jak odwrotnie do spowolnienia.
3. Skopiować i wkleić go dwa razy.

A na serio to może zajrzyj do działu z tutorialami, dobrze? Chyba, że chcesz od razu wylecieć to mów.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Jedna poprawka - pomoc jest jak wiadomo pod F1 lub w menu help, manual jest do pobrania ze strony Sony w postaci pliku PDF.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Koledzy organizują tu kurs szkoleniowy - polecam. Nie nauczymy cię pracy na SV przez forum, bo zajmie to kilka lat świetlnych. Jest też duzo Tutoriale i tu i na YT i na stronie SV.
Odpowiedz
dzięki za odpowiedzi :)

do admina dlaczego młodziaków straszysz? :P
Odpowiedz
Nie straszę ;) Co innego jak takie pytania pojawiają się raz na miesiąc, a co innego jak po kilka razy w tygodniu... Przecież po to właśnie zrobiłem forum publicznie dostępne, aby bez zarejestrowania i innych pierdół, ktoś sobie je przejrzał, znalazł co chciał i dalej pracował w Vegasie. I co mamy? Mnóstwo osób, które zamiast poświęcić czas na przeszukanie i odnalezienie rozwiązania ich problemu, co zajmie z góra, hmm 15 minut, 30 to chyba max? Wolą, założyć konto zadać pytanie i czekać na odpowiedź przez kilka godzin. ;) My też jesteśmy ludźmi, też mamy swoje sprawy, a przede wszystkim to nie jest support, nikt tutaj za nic nam nie płaci, wszystko jest za darmo. Więc należy to uszanować, nikt nie będzie płakał za kimś kto tylko bierze, a sam nic od siebie nie daje.

Nawet mam taki typowy model przeciętnego użytkownika ;)
Granica wieku 13-17 lat, Vegas świeżutki ściągnięty z rapidka kochanego, z robakami, keyloggerami i innego typu gównami. Oczywiście Crack, który nic wam w systemie nie namiesza ;) Przecież to tylko crack, on mi program odblokuje i fajnie będzie, nie zainstaluje mi nic po kryjomu, mam przecież firewall'a i antivir'a (też oczywiście scrackowanego) to mi go wykryje! :D
Brak wiedzy na temat standardów wideo, rozróżniania kodeków od kontenerów to już tam pomijam... Nic stricte do Twojej osoby nie mam, po prostu chcę, abyś zrozumiał nasze zachowanie ;) Też byłem młody, haha w sumie dalej jestem ;) Ale jak się do czegoś zabieram to próbuje zrozumieć podstawy. W wielu programach jestem zielony, więc wtedy wchodzę na forum czy jakieś FAQ i SZUKAM. 90% jak i nie więcej moich problemów ludzie już po prostu mieli i zdążyli o to zapytać. Z tego co pamiętam, ostatni raz pytałem o coś na forum komunikatora WTW, bo miałem problem z ustawieniami tegoż programu na dwa monitory. Nie znalazłem nic na ten temat to zapytałem, nikt nie znał odpowiedzi, to zrobiłem kopie plików konfiguracyjnych i sam zacząłem grzebać. Po kilku minutach odnalazłem rozwiązanie i umieściłem je na forum za co mi jeszcze podziękowano. Tak to właśnie ma wyglądać. Tak się powinno budować społeczność internetową. Na wzajemnej pomocy. Na dzieleniu się pięknem (haha), a nie "NO CO JEST, DLACZEGO TYLE CZEKAM, ZAPYTAŁEM I GDZIE ODPOWIEDŹ!!!1one". No offence oczywiście, tak sobie tylko napisałem ;)

Na koniec ciekawy komiks na temat kupowania softu ;)

[Obrazek: 1.png]
[Obrazek: 2.png]
[Obrazek: 3.png]
[Obrazek: 4.png]
[Obrazek: 5.png]
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
[offtop=1] Nie straszy, ale uczy. Też byłbyś poirytowany czytając po raz "enty" te same pytania, bo pytającemu nie chciało się poszukać odpowiedzi.[offtop=0]
[edit] tommygun był szybszy i wylewniejszy;)
Odpowiedz
a nie dało by się zrobić FAQ żeby właśnie uniknąć takich pytań od początkowych użytkowników (no chyba że jest?). Myślę że to fajna sprawa tylko musi ktoś poświęcić czas :( na zrobienie tego...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości