Czy można na ścieżce przesunąć kilka plików na raz?
Mam pocięty film na kilka lub kilkanaście plików takich kilku lub kilkunastosekundowych, potem przerwa tak np. 7-10 min i znowu znowu kilka plików i znowu przerwa i tak 3-4 razy to samo. Czy można te przerwy jakoś szybko wyeliminować , albo złapać na raz te np.11 plików i dosunąć do pozostałych, czy każdy plik trzeba przesuwać pojedynczo. Tylko te kilkusekundowe pliki, żeby je złapać to muszę rozszerzyć ścieżkę, więc ścieżka się wydłuża i pole widzenia mam mniejsze, co powoduje że przesuwanie staje się pracochłonne. Jest jakiś sposób na uproszczenie tego?
Odpowiedz
Nie do końca rozumiem co chcesz zrobić, ale możesz sobie pomóc robiąc coś takie. W związku z tym, że nie masz tych plików 200 tylko kilkanaście, to:
a) włącz Auto Ripple (Ctrl+L, taka ikonka z dwoma prostokątami i strzałką)
b) chwyć za event będą po prawe stronie tego tego przejścia które chcesz zmienić i przesuń go tyle, ile potrzeba. Wszystkie klipy na prawo od kursora powinny przesuwać się razem z tym zaznaczonym.
I tak po kolei.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Wyciągnij na pasek Customize Toolbar... funkcję Auto Ripple. Funkcja ta działa (w zależności od ustawienia tej funkcji - strzałeczka obok) przesuwa wszystkie pliki umiejscowione za plikiem przesuwanym. nie bedą ci się robić przerwy miedzy plikami. Poszukaj może ktoś taki skrypt napisał. Napewno taka funkcja usuwająca luki jest w Production Assistant dla Vegasa. Możesz ściągnąć triala i jednym kliknięciem zlikwidować luki
Odpowiedz
no właśnie łoto mi chodziło dzięki dzięki dzięki
Odpowiedz
A jak przesunąć wszystkie ścieżki na raz, tz. mam 2 ścieżki video i jedną audio, czym się je spina, żeby przesunąć na osi czasu, kłódeczka pozwala spiąć ścieżkę video z audio, a dwie ścieżki video i jedna audio , jak???????
Odpowiedz
Klikaj z ctr kolejno a potem "g".
Odpowiedz
a jaką literką się to rozczepia, kurcze połączyło mi się na amen, próbuje tych samych literek jakie zastosowałem , jakiejś odwrotnej kolejności i jak mi złapało tak mi cały czas przesuwa całość?
Odpowiedz
Ctrl+Shift+U
Odpowiedz
ciężki przypadek ze mnie, ale teraz nie mogę dojść, bo mam albo wszystko razem, albo zupełnie wszystkie cięcia osobno, a potrzebuje żeby pierwsza ścieżka video była osobno, a druga była połączona, ze swoją ścieżką audio i na cięciach żebym mógł je przesuwać razem. Teraz oddzieliłem już tą pierwszą ścieżkę video, ale na dwóch pozostałych przedtem jak rozpinałem kłódeczkę (ctr+shift+u) to mogłem przesuwać osobno audio, osobno wideo, a teraz jak rozpinam to wszystko chodzi osobno, a jak spinam to za który kawałek bym nie chwycił to wszystko chodzi razem.
W tej chwili próbuje z ctrl. oddzielić i połączyć każde ciecie, tak żeby cięcie audio i video chodziło razem, ale osobno z innymi cięciami, ale jak mi się uda, to następne cięcie ma rozdzielone audio z video, jak połączę, to te poprzednie łączy się z całością , popieprzone strasznie już nie wiem, co źle robię, jak zaznaczam całą ścieżkę to tak jak pisałem wcześniej, albo mi rozłącza, albo wszystko łączy
Odpowiedz
Zrób sobie taki pasek, będziesz miał kontrole nad tym co jest włączone a co nie.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz