Zatrzymanie obrazu
Zapewne nieraz chcieliście zatrzymać film w danym momencie, potem np. zrobić zbliżenie na coś, a potem znowu puścić film dalej. Otóż to nie jest wcale takie trudne, usiądź wygodnie i poczytaj, a potem wykorzystaj to w praktyce!

1. Wybierz sobie akcję w filmie, którą chcesz zatrzymać. U mnie będzie to np. kolega zrzucający deskorolkę z murku. W Timeline, czyli na "osi czasu" zaznacz kursorem myszki, moment, który chcesz zatrzymać. Teraz tam gdzie masz podgląd filmu, powinieneś dostrzec małą dyskietkę, ALE CZEKAJ! Moment, jeszcze jej nie klikaj. Aby zatrzymany obraz wyglądał jak najlepiej klikamy, najczęściej na Preview obok dyskietki i wybieramy opcję, Best Full. [Obrazek: 1.JPG]
Teraz możemy kliknąć na dyskietkę i wybrać folder do zapisania zrzutu.

2. No dobra, mam zrzut, mam film, jak to teraz zatrzymać? Przechodzisz na Timeline do momentu, w którym chcesz zatrzymać film i wciskasz na klawiaturze przycisk "S", który oznacza Split. Przesuwasz teraz prawą stron? filmu w prawo, aby zrobi? na Timeline miejsce dla zrzutu ekranu i w to miejsce wrzucasz swój zrzut, który przed chwilką wykonałeś. Na osi czasu powinieneś mieć mniej więcej coś takiego:
[Obrazek: 2.JPG]

1. Pierwsza część filmu
2. "Zrzut", obraz jest zatrzymany na tyle sekund ile zechcesz, wszystko możesz ustalić, łapiąc za koniec ścieżki ze zrzutem i rozciągając lub zwężając.
3. Dalsza część filmu

Możesz również skorzystać z drugiej opcji: http://sonyvegas.info/thread-23.html
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości