Jak sobie radzi Vegas z mts-ami?
Mam pliki mts prosto z kamery i teraz jest pytanie, czy da się coś z tych mts-ów zrobić, czy przerabiać ich na mp4, albo avi. Vegas je przyjął, ale ma takie zacięcia na podglądzie, czasami zwolnione tempo i teraz nie wiem, czy brnąć dalej, czy szkoda czasu??
Odpowiedz
Zależy na jakim sprzęcie montujesz. U mnie wyrabia.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
U mnie też akurat MTSy chodzą ładnie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
no to spróbuje, sprzęt chyba mam dość szybki, nie wiem, czy wystarczy, że powiem i5, może to kamera już zaczyna szwankować!!!!!?
Odpowiedz
No i5, dużo nam nie mówi ;) A dysk? A RAM? A reszta?
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Pomyśl logicznie tomislater... skoro ma i5 to reszta sprzętu nie może być wiekowa i z Vegasem dawać radę powinna...

btw. zauważyłem że u kolegi na 3,2GHz 4 rdzeniowcu,2gb ram,HD4850.. Vegas nie radzi sobie z dużymi plikami w .avi ;|
Odpowiedz
a czy aby na pewno projekt ma takie same parametry jak film w nim montowany. To taki częsty czeski błąd.
Odpowiedz
Podobnie jak wszyscy się skupiają na procku, RAM itd. a niekoniecznie na wydajności płyty głównej, a przede wszystkim na wydajności dysku twardego i jego kontrolera.

Odpowiedz
Jakbym słyszał reklamy w hipermarkecie, procesor "3 giga", karta graficzna "1 giga", pamięć "2 giga". Na wydajność komputera ma wszystko po części wpływ co z tego, że miałbyś i7 985 i 16 GB DDR 3 2400, jak dysk może Ci to wszystko spowolnić i będzie lipa. Nawet jak z macierzami będziesz kombinować to mogą być mizerne efekty, przez np zintegrowany kontroler.

@ habson1111

Nie wystarczy że napiszesz, że masz i5 bo ich zakres możliwości jest dosyć spory.
Odpowiedz
He, z ciekawostek - ma dosyć leciwy komputer, Core2Duo na pokładzie, Xp32, 2GB RAM. Ucząc się do egzaminu przeglądałem m.in. "The Seminar Series", takie treningowe wideo ze Sony. No i jednym z punktów opisujących jaki to fajny jest Vegas 9 Pro była współpraca z plikami z kamery Red One. No i pan na filmie mówi, że tworzy projekt 4K 16:9 24p (4096x2304; 23,976 fps) i wczytujemy plik taki a taki.
Mówię - no jasne, już widzę jak to będzie chodzić, plik będzie się pewnie wczytywał godzinę a po każdym kliknięciu będę mógł zaparzyć herbatę i ją wypić, zanim się obraz w previe uaktualni.
No to znalazłem na płycie ten film, przeciągnałem na timeline i... i szok, komputer się nie zwiesił, wszystko działało, mogłem podejrzeć rzeczy które się uaktywniają przy pliekach z REDa. Oczywiście zapomnijcie o odtwarzaniu tego - prędkość 1 klatka na 5-10 sekund, ale np. mogłem bez większych problemów pobawić się np. kolorami. W sumie fajnie :)

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości