jak zmieścić materiał
witam,
ponawiam prośbę o wyjaśnienie jak zmieścić materiał zgrany z 3 kaset miniDV na 2 płyty DVD nie tracąc zbytnio na jakości.
Każdy plik z kasety ma ok 14 GB, po wyrenderowaniu i wstawieniu do Nero zajmuje ok. 4,3GB, czyli wychodzi że jeden plik to jedna płyta DVD i wyjdą mi 3 płyty a mają być dwie.
Renderuje wybierając opcje Video for Windows .avi - PAL DV.

Odpowiedz
Odnoszę wrażenie, że odpowiedziałem Ci na to pytanie. W dobrej jakości na jedną jednowarstwową płytę DVD wchodz mniej więcej godzina materiału. Jak się uprzesz i zwiększysz kompresję, to wejdą oczywiście trzy godziny (zakładając, że masz kasetki 60 minut). Podziel ten materiał na dwie części, wrzuć do Architecta i zaznacz, żeby Ci to dopasował do płyty. Ale nie licz, że będziesz miał dobrą jakość.
Aczkolwiek jest wyjście - możesz kupić płyty dwuwartswowe, 8GB. Wtedy akurat będziesz miał bardzo dobrej jakości dwie płyty.
Ja takie płyty obchodzę jednak z daleka, zawsze trafiam na jakieś problemy z odtwarzaniem tych nagrywalnych doublelayerów.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
jeszcze się jedno pytanie nasuwa - Czy ty chcesz wyprodukować 2 płyty DVD-Video (takie do odtwarzacza DVD), czy używasz płyt DVD jako backupu materiału. Bo jeżeli DVD-Video to to avi po drodze jest nieporozumieniem. Jeżeli DVD-Video to najpierw określ jaki chcesz mieć dzwięk - w twoim przypadku najlepiej AC3 96k, podziel materiał na dwie w miarę równe części. Do okreslenia bitrate urzyj kalkulatora (np. http://www.eventvideographer.com/bitrate.html - działa w chromie ). Wyniki przenieś do codeka mpeg2 Vegasa. No i render przeniesienie do DVD Architekta. I płytki są. Jakość będzie tak sobie, ale i tak tego nie przeskoczysz bo taki jest standard DVD. Dobra jakość max 80 min na płycie jednowarstwowej.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości