Kodek na render
Siemka jeszcze raz ja... Słuchajcie mam taki problem a raczej pytanie.

Możecie mi dać link do jakiegoś kodeka na video, a sprawa wygląda tak. Wstawiłem do projektu muzykę 3 minutową i dałem obrazek .png który widnieje podczas całej piosenki. Mam kodek hoffyov 2.1.1 i całość maksymalnie powinna zajmować jakieś max 20MB, a mi po renderze wychodzi 500MB. Dźwięk jest ustawiony na kodek MPEG-3 (wynik render samego dźwięku bez obrazu wynosi 2,8MB). Całość zapisuje w .avi.

Proszę o danie kodeka wideo, który zapisuje plik w jak najmniejszym formacie, jakość taka żeby obrazek tylko ładnie wyglądał.

PS. Całość wygląda tak:
[Obrazek: 214ox88.jpg]
[Obrazek: w4co1.jpg]
Odpowiedz
Do MOV możesz spokojnie to wyrenderować albo nawet i do tego nieszczęsnego WMW jak ten obrazek i tak się nie rusza.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
DZIENDOBRY , CZESC,
to ja podczepie sie i zapytam , jak w Vegasie (9) poszerzyc liste dostepnych kodekow i opcji w oknie renderowania .
Chcialbym np zeby mainCOncept mp4 , mial wiecej gotowych opcji, a nie tylko tak jak u mnie dwie:
Apple Ipod 320x240
i
Apple Ipod 640x480

oraz np Sony AVC (mp4) zeby mial :
Internet 4:3 HD 24p

oraz wzbogacic to menu o inne codeki.
Jak to zrobic ?
Doinstalowywanie dodatkowych kodekow na kompie , nie wstawia ich automatycznie w programie.

Z gory dzieki za odpowiedz i pomoc.

pozdrawiam wszystkich
adam
Odpowiedz
Bo pewnie nie instalujesz tego co trzeba? ;) A z tymi Apple Ipod to sobie klikasz w guzik Custom i wybierasz manualnie co i jak chcesz...
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
A co trzeba zainstalowac ?
i jeszcze mam jedno pytanie .
Uzywa ktos z was NeoScene CINEFORM ? Mam pewien problem , po przekonwertowaniu plikow z lustrzanki MOV , do AVI ...kolory sa mniej nasycone, (cos jak roznica miedzy sRGB a ADOBE RGB ...onadto w niekorych odtwarzaczach roznica ta jest niewidoczna np BEST PLAYER, a w niektorych typu CInema player, splash albo windows player, ..roznica jest widoczna . Krecic probowalem w Srgb i w RGB ..nie ma to znaczenia .
w NEoScene, nie ma mozliwosci wyboru zadnego profilu kolorystycznego.

Ma ktos widze jakas na ten temat ?

pozdrawiam
adam
Odpowiedz
A jesteś zupadatowany? W niedawnych aktualizacji wyszło trochę poprawek związanych właśnie z plikami z lustrzanek.
Obecna wersja to codec - 6.5.3.482 i player 5.1.2.271
Do tego Cineform ma własne ustawienia i możesz mu w locie (podczas odtwarzania korygować np. balans bieli, a w wyższych wersjach robić praktycznie całą korekcje bez tykania narzędzi programu do edycji. No ale to nie w Neoscene :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
powiem szczerze, ze mam tylko neoscene. i to trial. Soft CINEFORM sciagniety z netu nei idzie u mnie wyskakuje blad przy uruchamianiu pliku HDlink.exe , ze jakis fault w module : MFC71.DLL

A ktora aplikacja CINEFORM jest godna uwagi pod lustrzanke Canona .
NeoHD czy NEo4K , czy jeszcze cos innego?> z gory dzieki za info.

adam
Odpowiedz
Ale do czego? I za ile? Zauważyłeś, ile to kosztuje? Opisy różnic w funkcjonalności masz na stronie.
Mnie starcza NeoScene, zresztą inne są poza zasięgiem finansowym.

Odpowiedz
Mnie mysle ze tez wystarczy NeoScene. Potrzebuje jedynei przekonwertowac pliki do avi obrobc je na pc (sony vegas) i wyeksportowac w najdoskonalszym mozliwym formacie tak zeby 2 minuty filmu nie zajely wiecej niz 70MB (1920x1080 - do netu) i tu moim typem jest mp4 AVC1 ... natomiast nie wiem w jakim formacie zachowywac i przechowywac zmontowane pliki na dysku lub na plytach , nieskompresowane avi zajmuja ogrom przestrzeni. Jaki format polecacie jaka kompresje i jakie parametry, najmniej stratna a jednak troche zmniejszajaca objetosc tych projektow.

ps. korektowac WB , i specjalnei filtrowac nei musze , staram sie ustawic to juz odpowiednio podczas filmowania.

adam
Odpowiedz
No to Cineform jest idealny do archiwizacji. Do normalnego kodowania i pracy jak najbardziej starczy. Nie sądze, byś potrzebował więcej, w razie pytań pisz do autorów - to mały zespół, zwykle odpowiadają w ciągu 2-3 dni.
Możesz też wypróbować kontener XMF, no albo na przykład avi z bezstratny Lagarith, albo Sony YUV. No ale te dwa ostatnie będą już spore.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości