Renderowanie AVCHD 24Mbit/s bez przeliczania
Witam.

Mam problem z Vegas Platinum HD 10. Posiadam materiał(klipy) z kamery Sony w formacie AVCHD 1080i/25 z bitrate 24Mbit/s. Chciałbym wyrenderować całość do jednego pliku i dodać kilka napisów. Gdy chcę wyrenderować do Sony AVC - m2ts, to maksymalny bitrate wynosi 16Mbit/s i renderowanie trwa wieczność, natomiast to samo dzieje się gry ustawię przy eksporcie na Blu-ray z bitrate równym plikom źródłowym.

Jak ustawić aby program nie przeliczał ponownie, dodam że dzieje się to nawet gdy nie dodam żadnego efektu bądź napisu, tylko łączę wszystko w jeden plik z filmem.
Odpowiedz
Ustawienia projektu, pliku i renderu muszą być identyczne, niestety w Studio nie masz za wielu możliwości bo o ile wiem, "Custom" jest zablokowane.
Tu pierwsza sprawa - jak renderujesz do m2ts a film masz zarejestrowany jako avchd to czemu się dziwisz, że Ci Vegas to przelicza?
Odpowiedz
Pliki z kamery AVCHD są .m2ts, chcę je w Vegas połączyć w jeden film, dodać jakieś przejścia, ewentualnie napisy. Opcja CUSTOM jest, natomiast nieważne jak ustawie parametry to zawsze przelicza.
Odpowiedz
Pokaż ustawienia projektu oraz dane takiego pliku z kamery.
I najlepiej wystaw na sieci jakies 30 sekund nagrania.
Odpowiedz
OK, wszystko już pracuje jak należy, Vegas nie ma możliwości zrobienia AVCHD 24Mbit/s, jest tylko 16Mbit/s, więc przelicza, natomiast jest jeszcze MPEG i tam mogę dać 24Mbit/s lecz m2ts -> mpg = przeliczanie.

Sprawdzałem na pliku m2ts z bitrate 16Mbit/s, leci bez przeliczania.
Odpowiedz