Przybliżanie zdjęć wysokiej rozdzielczości.
Witam, mam pytanie dotyczące pan/crop lub track motion. Chodzi o przybliżanie zdjęcia. Mam zdjęcie w wysokiej rozdzielczości ok 25 000 x 25 000 pikseli. Jest to mapa terenu z google maps. Problem w tym że podczas dużego przybliżenia obraz w vegasie jest strasznie do bani, nie widać szczegółów, obraz jest rozmazany. Zna ktoś sposób na ten problem?
Odpowiedz
Może zwiększ jakość podglądu ?
Nad okienkiem podglądu ustaw na Best>full
Odpowiedz
Niestety, podpowiedź kolegi wyżej ci nie pomoże ponieważ Vegas ma to do siebie, że w locie konwertuje obiekty wyższej/niższej rozdzielczości do rozmiarów projektu i dopiero na tych plikach dokonuje modyfikacji.
Odpowiedz
(08-31-2010, 21:55)tidzu napisał(a):  Niestety, podpowiedź kolegi wyżej ci nie pomoże ponieważ Vegas ma to do siebie, że w locie konwertuje obiekty wyższej/niższej rozdzielczości do rozmiarów projektu i dopiero na tych plikach dokonuje modyfikacji.

Mówisz? Hmmm... No nie do końca. Niestety YT nie uchwyciło subtelności szaro białego mozaikowego tła. To jest zoom na obrazku 10000x10000 pikseli.

Niestety nie jestem w stanie sprawdzić na takiej dużej bitmapie, 25000 pikseli to ogromny plik, nie wiem jak na tym pracujesz.
Daj w ogóle jakiegoś screena, jak wygląda fragment oryginały w takim powiększeniu jak chcesz, i zrzutę z kadru przemielonego przez Vegasa.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(08-31-2010, 20:19)nozownik0 napisał(a):  Witam, mam pytanie dotyczące pan/crop lub track motion. Chodzi o przybliżanie zdjęcia. Mam zdjęcie w wysokiej rozdzielczości ok 25 000 x 25 000 pikseli. Jest to mapa terenu z google maps. Problem w tym że podczas dużego przybliżenia obraz w vegasie jest strasznie do bani, nie widać szczegółów, obraz jest rozmazany. Zna ktoś sposób na ten problem?

Znam. Mozolnie trudna praca - i się uda.

1. http://www.videocopilot.net/tutorial/earth_zoom/ W innym programie, a raczej w połączeniu AAE z graficznym.

2.

3. Ja sam stworzyłem takie rzeczy, ale nieco innymi metodami i wyglądają one inaczej. Możesz obadać:

3:00 minuta i 15:00 minuta i 38:12 minuta

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Odgrzeje temat, autor pytania nie do końca był precyzyjny, ale już wiem, co nie działa. Skopany jest Track motion, Pan/Crop nie ma tej przypadłości.
Niestety Vegas tak ma, także wersja 10pro.
Co więcej, Sony chyba nie uznaje tego jak bug.
Można to próbować teoretycznie obejść robiąc projekt w 4k i potem skalując w dół ale ehmmm to zarżnięcie kompa.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz