Medal of Honor "Follow your mission" FRAG MOVIE
witam.
Mój pierwszy frag movie:
Polecam oglądać w rozdzielczości 720p i na stronie YouTube, gdyż wtedy lepiej się prezentuje.

Niestety nie ma ujęć z innej kamery, film nie jest "oczyszczony" (bez huda) ale to było nagrywane u kumpla i nie wiedziałem czy da się coś takiego zrobić, zwłaszcza że to była beta a nie oficjalna wersja gry.
Poza tym jestem zadowolony z filmiku.

Polecam oglądać w rozdzielczości 720p i na stronie YouTube, gdyż wtedy lepiej się prezentuje.
Proszę o komentarze.
Odpowiedz
Mógłbym prosić o jakikolwiek komentarz? co jest dobrze a co źle?
Odpowiedz
Coś mi się ten film strasznie ciął, ale to już nie Twoja wina. Poza tym zaciął mi się ok. pierwszej minuty. Z tego powodu nie obejrzałem do końca, więc nie powiem o całym...

Intro zapowiadało się dobrze, dopóki się nie pojawił ten zielony kolor - po co? Ale generalnie początek niezły. Graficznie fajnie, ale to zasługa raczej gry;) Przejścia - dlaczego dawałeś niemal wszystko, co miałeś pod ręką? To dynamiczna gra, przejścia też powinny takie być. Takie fajerwerki tylko męczą. Muzyka - pierwszy kawałek nijak nie pasuje do klimatu, drugi juz bardziej, chociaż jest zbyt szybki, ale... Z tak dynamiczną grą można wiele zdziałać jeśli chodzi o synchro, Ty niestety po prostu dałeś muzykę pod film i koniec. Żadnej pracy nad synchronizacją nie widziałem:(

Nie widziałem filmu do końca, więc nie mogę powiedzieć o całości, ale chyba większych zmian dalej nie ma, prawda? Brakuje mi w tym filmie użycia zewnętrznych (może są wbudowane?) narzędzi dla filmowców. Myślę o slow motion, zewnętrznej kamerze itd. Frag movie mają to do siebie, że szybko nudzą ludzi, którzy w konkretną grę nie grali, jeśli film jest zrobiony z FPP i stanowi zlepek akcji. Miej to na uwadze. I poświęć więcej czasu na montaż pod kątem synchro - tutaj aż się prosi o pierd***cię w czasie fragu;)

Dobrze - że Ci się chciało, ja od roku nie mogę dokończyć pożegnalnego filmu ze sceny Defraga... Zrób kolejny, przyłóż się a zobaczysz efekty.
Odpowiedz
Od razu dziękuje za rozbudowana odpowiedź. Nie wiem dlaczego się zacinał, prawdopodobnie gdy sprzęt jest trochę słaby to nie radzi sobie z odtworzeniem w HD jeśli na takim oglądałeś. Ja mam słaby i muszę trochę poczekać aż się załaduje to potem płynnie idzie.

Zielonym kolorem w intro chciałem coś zmienić, aby tekst tak po prostu nie był wyświetlany monotonie. Być może nie był to najlepszy wybór. Oczywiście graficznie sama gra dużo daje, ale warto nadmienić, że użyłem pluginu Magic Bullet Looks, aby zmienić kolorystyke ( w zależności od mapy ) oraz zmieniałem brightnes/ contrast, co jeszcze ulepszyło widok. Przejście mi większości wydają się dynamiczne, może ze dwa są zbyt bajerowane.

Muzyka - tu miałem duży problem, nie miałem fajnych kawałków na kompie, musiałem szukać w necie, a ciężko mi to szło. Wg mnie w drugiej części filmiku muza już lepiej pasuje.

Zewnętrzne narzędzia - faktycznie, doskonale sobie zdawałem sprawę, że niestety nie będzie ujęć z innej kamery, po pierwsze była to beta , nie wiem czy była jakaś konsola do monatżu z innych perspektyw, zwłaszcza, że to kumpel nagrywał tradycyjnie frapsem, więc nie miałem okazji poszukać na forach odnośnie takiej możliwości.

Jako że wiedziałem że takie zlepek akcji może być trochę nużący zrobiłem krótki filmik.

jescze raz dzięki za obszerny komentarz, liczę że ktoś jeszcze sie wypowie.
Odpowiedz
Moje uwagi są takie:
- ślady po kulach z intra powinny podrygiwać tak samo jak tło
- przy napisach początkowych też można by użyć efektu ze starych filmów, by trzęsły się, a nie były nieruchome
- zielona obwódka wokół napisów w intrze nie podoba mi się, podchodzi pod Painta - lepiej wypadłby kolor brązowy, rdzawy lub podchodzący pod zeschłą krew
- wykonanie techniczne fragmovie podoba mi się, jeśli chodzi jednak o część fabularną, to imo zbyt szybko zmienia się akcja - każdy frag można by przedłużyć o 2-3s, by było widać, co wcześniej robi fragujący
- w tak krótkim filmiku lepiej użyć jednej ścieżki dźwiękowej i, tak jak poprzednik napisał, zsynchronizować ją z sytuacjami, do strzelanki dać najlepiej muzykę filmową (np. X Ray Dog) lub lekki metal, bo pop absolutnie tu nie pasuje. Ale cóż, muzyka pozostanie zawsze kwestią gustu.
- akcje dobrze jest przedstawiać z różnych ujęć kamery, czyli FPP, TPP czy kamery latającej po mapie
Odpowiedz
Ładnie zrobione widzę sporo przejść ;) całkiem dobrze ci idzie ja mam medala od 2 dni i już 2k umiejętności ;) może zagramy spara jeżeli masz oryginała :)
czym zrobiłeś tą "karmelową" grafę? bo taka nie jest w normalnej grze...
pozdrawiam.
Odpowiedz
Nie było mnie na forum a tu widze że z związku z premierą Medala jakieś komentarze doszyły pod moim filmikiem, za które dziękuje. Dziękuje że ktoś poświęcił minut kilka po to abym abym uzyskał tak zwanego feedbacka.

Xiri dzięki za uwagi, większość odpowiedzi w sumie napisałem w poście powyżej. Muza - wiem mogło być lepiej. Co do "fabularności" -> takie miałem wtedy założenie, aby pokazać jak najwięcej fragów w krótkim czasie , wycinając bieganie i te 2-3sekundy przed strzalami.

PrestoN to nie było moje konto, ja część nagrywałem na kumpla kompie ale on większość.
Co do "karmelowej" grafiki , zapewne chodzi o to że użyłem pluginów do obrazu (magic bullet looks), poprawiłem Brightness/contrast . Efekt daje to dużo ładniejszy od orginalego obrazu zgranego z gry.

Nie mam orgniała i nie gram w to.

Pozdrawiam.
Odpowiedz