Przejścia do osi czasu
Czy mógłby ktoś wskazać mi miejsce, bo na razie nie mogę znaleźć, a mniemam, że chyba musi coś takiego być, jak przejścia osi czasu, znaczy chce zaznaczyć cały film i kliknąć żeby zrobiło przejścia między plikami wszędzie takie same. Nie chce się bawić z naciąganiem jednego pliku na drugi bo mam tego za dużo, próbowałem już zaznaczyć cały film i przeciągnąć jakieś przejście na film, ale nic się nie dzieje.nie wiem czy coś źle robię, czy może to nie tak. Jest w ogóle tu coś takiego, jak ramka w której zaznaczam fade np:1s i naciskamy przenieś na oś czasu/video track????????
Odpowiedz
Nie, czegoś takiego nie ma, ale możesz inaczej. Włącz automatic crossfade o ile jest wyłączone, zaznacz np. cztery klipy i wrzuć je na timeline. Autaomtycznie się na siebie nałożą.
Odpowiedz
kurcze z tym, że ja mam pocięte 45 minut jednej polowy, na najfajniejsze kawałki meczu, jest tego ze 20 cięć i co tak muszę nakładać jeden na drugi, żeby te przejście było w miarę łagodne?????? To jest pierwszy mecz, który zrobiłem w vegasie, http://nadarzyn.tv/pl/sekcja/pilka_nozna...kowie.html , no ale cięcia nakładałem ręcznie, trochę żmudna praca, ale jak nie można inaczej?????
Odpowiedz
Może można, nie zastanawiałem się. Ale dlaczego mają być łagodne tak swoją drogą? Co jest złego w ostrym cięcie zwłaszcza w tak dynamicznej dyscyplinie jak piłka nożna?
A poza tym sorry ale ile czasu potrzebujesz by nasunąć na siebie 45 klipów? 3 minuty?
Odpowiedz
Tu 3 min, tam 3 minuty i robi się godzina, oczywiście żartuje, ale w poprzednim programie przyzwyczaiłem się, że było - zaznacz przenieś i po ptakach, a tu.......... trochę za dokładnie do tego podchodzę jak ma być 1s. to 1, a nie 1.18, jak rozszerzę ścieżkę, że łatwiej się nakłada i łatwiej złapać tą 1s. to nie widać pozostałych cięć, trzeba przesuwać szukać następnych cięć, a że ja jestem " wtajemniczony" (widzę że ktoś mi poziom zmienił):-)))) to mi się trochę schodzi nie 3, a 5 minut. A tak na marginesie to stronkę którą zapewne już widziałeś prowadzę sam, samiusieńki nie mam zespołu redaktorów, i na razie traktuję to raczej jak hobby, a hobby stające się uciążliwością przestaje cieszyć,więc każda sekunda cenna :-)
Odpowiedz
Wiem dosyć dobrze, co to jest prowadzić stronę samemu. Nie odpowiedziałeś na pytanie - czemu wszędzie ładujesz crossfade zamiast ciąć na ostro.
Odpowiedz
powiem szczerze, nie wiem jak się tnie na ostro, w poprzednim programie to przejście wydawało mi się najłagodniejsze i tak już przy nim zostałem, ale często się zastanawiałem jak oni robią to w tych reportażach, że cięcia na siebie nie nachodzą, a oko dostrzega jakąś płynność, z resztą to cross fade nie stanowiło jakiegoś problemu więc się nie zagłębiałem już tak bardzo.
Czy na ostro znaczy w vegasie że pliki na siebie nie nachodzą i powstaje na górze ścieżki taki niebieski rownoramienny trójkąt????

A tak na marginesie to pogratulować certyfikatu
Odpowiedz
Na ostro to po prostu bez przejść, tniesz i zbliżasz klipy do siebie bez nakładania na siebie.
Odpowiedz
no dobrze to pytanko, czy jest jakaś technika łączenia na ostro na nierozciągniętej ścieżce, czy żeby być pewnym że to jest połączone na styk i nie ma żadnej przerwy to trzeba rozciągnąć ścieżkę prawie do maximum?????????????
Odpowiedz
Hm, a w czym Ty widzisz problem? Kilka razy ten post czytałem i nadal nie wiem o co chodzi...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości