Z 11,2 gb na 437mb
Mam film nieskompresowany w HD 1280x720 25fps w avi czas trwania :2:54
zajmuje on: 11,2gb

Po kompresji kodekiem XviD MPEG-4 ten sam film w avi zajmuje :437mb

Czy jest to optymalna kompresja?? Czy może da się w inny sposób zmniejszyć jeszcze wagę filmu?

Bo tak się zastanawiam że wrzucenie tego na YT potrwa sporo, więc chciałem się upewnić czy by się coś jeszcze nie dało zmniejszyć wagi filmu, bez straty jakości.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Odpowiedz
Zawsze kompresując mocniej tracisz na jakości. A potem YT u tak Ci to pacnie po swojemu. Sugerowałbym raczej jeśli na prawdę chcesz mieć dobrą jakoś na YT zrobić nawet większy plik (z mniejsza kompresją), byle nie przekroczyć tych YTbowych 2GB i wprosić się na jakieś uczelniane łącze z dużym uploadem. Zostawisz na noc i po sprawie.
A tak swoją drogą, to ktoś ogląda na YT trzygodzinne filmy?
Odpowiedz
Nie wiem czy wiesz efixie, ale da się na YT wrzucić więcej niż 2 GB. Trzeba tylko zastosować upload by java.
Odpowiedz
Dobrze wiedzieć, aczkolwiek chyba nie czuję takiej potrzeby póki co :)
Zżera mnei za to ciekawość co za wiekopomne dzieło chce wrzucić Mikeros :)
Odpowiedz
hehe elfix to niestety nie żadne dzieło. Frag movie po prostu. Tylko dużo miejsca zajmuje jak na krótki czas trwania. Możesz go oglądnąć choć wiem że gardzisz frag movami. Jest w dziale przeróbek i video z gier.
Odpowiedz
To nie tak, ja nie gardzę frag movies, on się po prostu nie mieszczą i nię będą mieści w kategorii "film". Nie jestem graczem, na pewno są takie "super frag movies", gdzie oprócz umiejętności gracza całość jeszcze ma ręce i nogi a przede wszystkim jakiś pomysł. W większości jest to jednak na jedno kopyto, podobnie zresztą jak filmy parkourowe czy inne z tych parasportowych kategorii. Na prawdę mało kto potrafi zrobić coś takiego fajnie.
Dlatego tutaj, na forum filmowym szerokim łukiem omijam te filmiki. NA forach fpp czy parkourowych na pewno takie filmy są doceniane, ale w pierwszej mierze za skil zawodnika, w drugiej kolejności za nazwijmy to "wartości artystyczne".
Teraz tylko tak patrze, że ten film ma 2,25 minuty a nie godziny!!! Jak Ci się udało zrobić z tego 11 GB?
Odpowiedz
hehe, myślałeś że zrobiłem dwugodzinny frag movie, oh to był się musiał narobić. 11gb - pewnie dlatego, że w wysokiej rozdzielczości a gra miała wysokie ustawienia graficzne.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości