Zmniejszenie postaci, obrazu???
Interesuje mnie taki efekt który zwęrzy mi ekran tz. Np zmniejszy postać obrazek.... Nie wiem jak to powiedzieć nie chodzi mi o uzyskanie 16:9
Może ktoś wie o co mi chodzi:P
I wie jak uzyskać taki efekt:D
Odpowiedz
Zapewne chodzi o Event Pan/Crop

Tutorial:
http://www.youtube.com/user/montagical#p...sJsnFqQYz8

powinien byc dobry ten tutek
Odpowiedz
To jeszcze nie to muszę, poszukać jakiegoś filmiku z tym efektem.

Mam:

Tu jest na początku:D
Odpowiedz
Przecież to jest zrobione w Event Pan/Crop...W okienku Pan/Crop tworzysz na osi czasu dwuklikiem punkty w których stopniowo pomniejszasz postać filmiku...uzyskasz to co na filmie.
Odpowiedz
Pan/Crop to "okno" przez które widać kawałek kadru, nie zmienisz tam jego proporcji, nie rozciągniesz go ani nie ściśniesz. Tzn. inaczej, zrobisz to odblokowujac aspect ratio, ale nie tak jak na tym filmie. Takie coś uzyskasz najprościej przez Track motion
Odpowiedz
To znaczy jak to mogę zrobić??
Odpowiedz
Nie mogę jestem zielony w tym ale wydaje mi się że w track motion nie zmienie naturalnych kształtów postaci, przynajmniej ja nie umiem...
Bo jak zauważyliście np dom (on się skuracza, mi nie chodzi o to żeby wyciąć po fragmencie obrazy by był tylko wąski pasek widoczności, tylko o to żeby zmienić kształty na tym obrazie na nienormale czyli np z chudego wielkoluda zrobić niskiego grubasa:D :P
Może i da się to zrobić w Track Motion ale nie umiem a podpowiedź efixa mało mi pomogła bo jak już pisałem jestem zielony w te klocki:D
Bawię się w SV ale tylko FX i takich podstawach
z resztą sami zobaczcie:D
[video=youtube]
http://www.youtube.com/user/MrDanny949?f...BkxFiQYi18[/video]
Odpowiedz
Stary ale to są właśnie podstawy, elementarna obsługa programu. Kliknij w Track motion, wyłącz lock aspect ratio (obmacaj ikonki w oknie Track motion przynajmniej będziesz wiedział która to), chwyć za narożnik i pociągnij. Chyba niema banalniejszej rzeczy.
Odpowiedz
WIELKIE DZIĘKI:D
JUŻ MAM:P
Po prostu nie wiem jak się ikonki nazywają bo SV poznawałem na początku bez neta:D

jeszcze raz wielkie dzięki;)

Odpowiedz