Kolorowy efekt
Witam chciałbym spytać o coś tutaj za bardzo na forach się nie znam wiec tu spytam :]

Chodzi o te efekt:
[Obrazek: 29xss1x.jpg]

Z tego filmu :

Efekt występuje ten w czasie 0:00 - 0:16. Chodzi o ten taki wystający kolorowy jakby odcień. Występuje także tu 1:11 - 1:18.
Nie wiem czy to jest jakiś dodatkowy plugin. Jeżeli ktoś wie co to za plugin to chętnie się dowiem jaki to :D

Mam na razie że opisałem problem dostatecznie "wyraźnie", gdyż niezbyt umiem opisywać.

Dziękuję za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Jest conajmniej kilka dróg aby to wykonać. Jedna z nich pokrótce wygląda tak, że powielasz jedną ścieżkę 2 krotnie (czyli masz 3 x), następnie np. krzywymi kolorów (efekt color curves) sprawiasz, że obraz na pierwszej ścieżce jest czerwony, na drugiej zielony, na trzeciej niebieski. (w pierwszej zostawiasz tylko krzywą koloru czerwonego taka jaka jest, reszta ma być pozioma i na samym dole, w drugiej zostawiasz krzywą koloru zielonego, itd...) Teraz używając przycisku "Track motion" na powielonych ścieżkach, przesuwasz kadry tak, aby były przesunięte np. o 2 pixele w lewo względem siebie (czyli pierwsza powielona o 2, następna o 4). Teraz należy zmienić composite mode tych dwóch ścieżek z "Source alpha" na "Add". Dla statycznego efektu to tylko tyle, jeśli chcesz mieć zmienny, musisz animować parametrami, ale o to już odsyłam do postów opisujących klatki kluczowe (keyframes).

Referencja: instrukcja użytkownika.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Wielkie dzięki! :D Jestem twoim dłużnikiem :D!!!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości