Jak przenieść plik...
Od razu zaznaczam, że szukałam na waszym forum odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie i jej nie znalazłam, bądź przeoczyłam.
Otóż zainstalowałam Vegasa na innym komputerze, ale na poprzednim miałam w Color Curves stworzony przeze mnie efekt. Przeniosłam folder Presets w którym się on znajdował z tamtego komputera na drugi. I tu zaczynają się schody. Myślałam, że jeśli wkleję dany efekt do folderu Presets w nowo zainstalowanym Vegasie wszystko będzie działało, jednak jak się domyślacie efekt nie pojawił się. Czy jest jakiś sposób, żeby on jednak zadziałał?
Mam nadzieję, że to co napisałam jest w miarę jasne.
Odpowiedz
Tu jest problem z tymi presetami, męczyłem się z przenoszeniem i lipa z tego wyszła.
Odpowiedz
Czyli najprawdopodobniej zwyczajnie nie da się tego przenieść?
Odpowiedz
Ja nie dałem rady, może ktoś inny znalazł sposób.
Odpowiedz
Chyba coś wykombinowałam.
W Color Curves stworzyłam efekty(dwa) o nazwie tamtych (oczywiście w ogóle tamtych nie przypominały)zminimalizowałam Vegasa, a następnie je usunęłam(te stworzone) z folderu. Później przeniosłam potrzebne mi efekty na miejsce tamtych i działają. Zwykły przypadek, ale dobrze, że się udało. :)
PS. Przez całą operację vegas był uruchomiony.
Odpowiedz
Ja szperałem trochę w rejestrze, ale tylko nazwy poszczególnych Presets znalazłem, nic więcej :/
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Od razu mówię, że w rejestrach grzebiesz na własna odpowiedzialność.

1. Start -> uruchom -> wpisze regedit i naciśnij enter. Uruchomi się edytor rejestru.
2. W gałęzi HKEY_USERS wyszukaj (ctrl+F) kolejne gałązki o DXTransform i tam idąc dalej w Presets znajdziesz swój preset. W moim komputerze ścieżka wygląda tak:
HKEY_USERS\S-1-5-21-746137067-1177238915-682003330-1003\Software\DXTransform\Presets\{D74190DC-109B-11D3-BC43-00C04F6B803E}
u Ciebie będzie jakoś podobnie - w tym ostatnim zaczynającym się od {D7 jest ten preset. Możesz zreszta nadać jakąś unikalną charakterystyczną nazwę i tak go najszybciej znajdziesz. Teraz klikasz na te gałązke w której znalazłaś swój preset prawym klawiszem i wybierasz opcję Exportuj, a tam "Wybrana gałąź".
Zapisujesz na dysku plik reg. Przenosisz do innego komputera, "dwuklikasz" i preset powinien pojawić się w nowym Vegasie. Jak masz dużo różnych swoich presetów, kliknij prawy od razu na presets albo nawet DXTransform i eksportuj od tego miejsca (załapie się wszystko co poniżej.

Czy opis jest zrozumiały?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości