jak uzyskać płynny ruch obiektu
Jestem nowy, nie wiem czy to nawet nie mój pierwszy post, więc WITAM :)

Gdy 'animujemy' jakiś obiekt w Vegas używamy punktów na linii czasu, którymi okreslamy jego położenie. Tym punktom możemy nadać charakterystykę (np. SMOOTH, FAST, SLOW) i oprócz tego mamy jeszcze współczynnik SMOOTHNESS o wartościach 0-100.

Pytanie : Czy za pomocą Sony Vegas można uzyskać płynny ruch?

Problem : Na każdym wybranym przez nas Keyframe obiekt na chwilę musi się zatrzymać, nigdy nie przechodzi płynnie z jednej klatki kluczowej do drugiej a współczynnik SMOOTHNESS i rodzaj klatki kluczowej mają wpływ tylko na ruch obiektu MIĘDZY KLATKAMI KLUCZOWYMI. co jest idiotyczne moim zdaniem :)

Proszę o pomoc.

pzdr
Odpowiedz
Chodzi Ci o coś w stylu, zataczanie okręgu?
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
dokładnie. chociaż wczoraj pobawiłem się trochę i chyba widzę swój błąd. Zawsze używałem wariantu SMOOTH, sugerując się, że ruch będzie płynny i 'gładki' a okazuje się, że akurat w tym wariancie obiekt zatrzymuje się na keyframe :D:D Na opcji LINEAR tego nie robi...

ale wracając do tego co napisałeś - jak animować ruch po okręgu.

oraz taki bonusowy problem - da się zapętlić ruch?
Odpowiedz
Okręgu nie zrobisz, musiałbyś miesiąc keyframy ustawiać, może jest jakiś skrypt, poszukaj na http://www.jetdv.com/vegas/forum/index.php
Odpowiedz
Keyframe można kopiować (ctrl+c ctrl+v) - w rożnych konfiguracjach różnie można pentlić. Najprościej jest wyrenderować bez strawnie pętle i ja powielić wielokrotnie.
Odpowiedz