Jak wyrenderować?
Mam nagrania z wielu różnych kamer/aparatów i muszę to połączyć w jeden film... Rozdzielczości są przeróżne. Chodzi o to, by po wyrenderowaniu filmu i wrzuceniu go na YouTube nie było w żadnym ujęciu czarnej ramki. Wiem, że czarnych pasów po bokach, albo na górze i na dole nie uniknę, ale one mogą być. Zależy mi na tym, by nie było całej czarnej ramki, bo to tragicznie wygląda (a jednocześnie żeby mi obrazu w żadną stronę nie rozciągnęło nienaturalnie i żeby żadne nagranie się nie cięło [bo już tak było jak wyrenderowałam do formatu 848x480])...
Renderowałam już próbnie film, na komputerze było wszystko ok (w niektórych ujęciach pasy), ale jak wrzuciłam próbnie na YT, to mi paskudna ramka wyskoczyła. ;\

Podaję parametry wszystkich rodzajów nagrań jakie mam do wrzucenia na film:

640x480
4:3
30 fps

640x480
30 fps

640x480
30 fps

640x480
30 fps

640x480
30 fps

640x480
29.013 fps

480x576
25 fps

720x576
16:9
25 fps

720x576
25 fps

848x480
30 fps

Nie wiem czy mam podać coś jeszcze, żebyście mogli mi pomóc...
Odpowiedz
Próbowałeś przy renderowaniu zaznaczyć Do not letterbox
Odpowiedz
Cytat:Wiem, że czarnych pasów po bokach, albo na górze i na dole nie uniknę, ale one mogą być. Zależy mi na tym, by nie było całej czarnej ramki

Nie rozumiem. Co masz na myśli mówiąc RAMKA? Bo - jak sądzę - nie dodajesz celowo żadnej ramki graficznie.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(08-27-2010, 2:01)Bunch napisał(a):  
Cytat:Wiem, że czarnych pasów po bokach, albo na górze i na dole nie uniknę, ale one mogą być. Zależy mi na tym, by nie było całej czarnej ramki

Nie rozumiem. Co masz na myśli mówiąc RAMKA? Bo - jak sądzę - nie dodajesz celowo żadnej ramki graficznie.

Chodzi mu o to, że film nie jest w formacie 16:9.Tylko przy takiej rozdzielczości ma co najwyżej 1:1, 4:3.

@topic

Musisz imho najpierw ręcznie wszystkie klipy przerobić do formatu 16:9.
Niestety przy takiej rozdzielczości, może kawałek filmu zostać ucięty. Więc osobiście nie polecam, ale wytłumaczę. Wchodzisz w Event Pan/Crop wchodzisz w rozwijany panel Preset i tam wybierasz.... 16:9.
Ewentualnie 4:3 aby zachować kawałek filmu. Osobiście jednak, dla zachowania jakości, proponowałbym sztucznie nie powiększać do tego formatu i zachować tenże ramkę.

Poczekajmy na wypowiedzi i rady ludzi tu mądrzejszych ode mnie.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Trochę się mylisz, bo 16:9 masz przy np 720/576 przy odpowiednim PAR, w tym wypadku 1,4568. Przy wrzucaniu na YT masz info jakie pliki wrzucać, choćby tutaj: http://www.google.com/support/youtube/bi...wer=132460
Odpowiedz
Po pierwsze - jestem dziewczyną ; )
Po drugie - zrobiłam tak, że wyrenderowałam w 848x480 w avi... niestety w wmv cięły mi się niektóre klipy. ;\ Jest dobrze. Mam tylko paski w niektórych ujęciach i sądzę, że po wrzuceniu na yt nie powinno być ramki. Problem jest jednak taki, że cały filmik waży 11,4 GB... Kolega coś mi mówił o jakichś kodekach... Jest jakaś możliwość, by zmniejszyć ten rozmiar do max. 2 GB, by dało się to wrzucić na yt?

PS: Ale Wam zawracam dupę. ;p Już sobie na google znalazłam jakiś virtual dub i za pomocą niego i dwóch kodeków zmniejszylam rozmiar do ponad 130 MB... Także póki co ok, zobaczymy jak to będzie wyglądać po wrzuceniu na yt ;]
Odpowiedz
już przy wrzucaniu na yt przy podglądzie widze, że będzie ramka ;\ Naprawdę już nie mam pomysłu jak to dobrze zrobić...
Odpowiedz
Dałem Ci link do odpowiedniego HOW TO, renderuj to do 1280/720, ustaw w ten sposób projekt, każdy plik Pan/Cropem dostosuj aby nie było czarnym pasów i będzie dobrze.
Odpowiedz
ok, dzięki ; )
Odpowiedz