[Efekty] Dym i Deszcz
Chciałbym się dowiedzieć jak stworzyć efekt takiego dymu jaki jest za statkiem na początku tego filmu:

oraz jak zrobić efekt deszczu taki jak w powyższym filmie w czasie 0:41 do 0:51

Z góry dziękuję za podpowiedzi ; )
Odpowiedz
Z reguły są to wizualizacje, sample video. Gotowe pliki z transparentalnym tłem (nieskompresowane avi), które wrzucasz na film. Albo bez transparentalnego tła, gdzie niechciany czarny zazwyczaj kolor usuwać SCREENem. Tryb mieszania.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(08-25-2010, 4:30)Bunch napisał(a):  Z reguły są to wizualizacje, sample video. Gotowe pliki z transparentalnym tłem (nieskompresowane avi), które wrzucasz na film. Albo bez transparentalnego tła, gdzie niechciany czarny zazwyczaj kolor usuwać SCREENem. Tryb mieszania.

Mógłbyś mi to trochę dokładniej objaśnić, z Vegasem mam dość małe doświadczenie i nie za bardzo rozumiem o czym mówisz ; )
Odpowiedz
Jest to klip z nagranym dymem, usuwasz tło za pomocą green screen i przesuwasz za statkiem (Track Motion...).
Odpowiedz
Mówie o tym, że niczego sam nie tworzysz, tylko korzystasz z gotowego dymu i gotowego deszczu.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Najprostsza metoda - czarna kartka papieru jako tło, trochę kombinacji z oświetleniem i dym z papierosa, para z czajnika, jakieś kadzidełko itp. Całość filmujesz i nakładasz potem screenem albo inną, dającą pożądany efekt metodą.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości