dedormacja we wskazanym miejscu.
Witam. Istnieje jakiś plugin do Vegasa który "pognie" mi film we wskazanym miejscu?
Jest efekt deform w Vegasie, a to nie jest to czego szukam. No deformuje cały slajd w zadanym kierunku. A mi bardziej chodzi o efekt pogiętej kartki papieru. Powiedzmy na filmie znajduje się jakiś obiekt i na około niego następuje deformacja, lub efekt naciągniętego ekranu na którym projektor odtwarza film.
Ewentualnie proszę o jakieś na prowadzenie jak taki efekt można uzyskać deformacją z pluginu. Jak w ogóle podejść do taiego zagadnienia.

Aha jeszcze jedno pytanie przy okazji.
w PanCropie mam ustawione 2-3 maski na klatkę i tak na całej linii czasu (ilość klaczek kluczowych koło 50) Czy jest jakaś metoda aby zmienić hurtowo ich właściwości z positiv na negativ? Zaznaczenie wszystkich kayframów i zmiana ustawienia nic nie daje.
Odpowiedz
Czy chodzi o coś takiego? Nuty są osobna warstwą.
Obrazek oryginalny:

Obrazek zdeformowany

Z tymi kluczami to jakoś nie mam pomysłu, ale jeśli nie chcesz klikać każdej maski negatyw pozytyw dotyczy każdej maski a nie keyframa, to możesz korzystając z mask generatora wygenerowac maskę, zgrać i potem w zalezności od potrzeb ew. ją odwrócić i ożywac w trybie kompozycji.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Nie jest do końca to taki efekt jaki bym chciał, ale ogółem lepsze to niż to co potrafię zrobić ja.
Mógł byś słowem ogarnąć jak to uzyskać?

A jest możliwość deformacji obrazu coś na kształt deformacji z Photoshopa? Masz siatkę ileś tam na ileś kratek i ciągnąc za dany punkt na tej siatce obraz zmienia kształt. Na przykład aby uzyskać rąb, czy trapez (ale nie taki foremny za pomocą jakiegoś suwaka ale na zasadzie dostosowania każdego narożnika osobno, aby uzyskać dowolną figurę), czy efekt zagiętej kartki w rogu. Jak to się robi z grafiką.

Zapis maski i wgrywanie jej do kolejnego KeyFrama nie ma sensu w każdym Keyu jest inny kształt, więc prościej będzie mi to po prostu zrobić od początku. Trudno zdobi się ręcznie. Miałem nadzieję, że można to jakoś hurtowo załatwić.

Dzięki i pozdrawiam.
Odpowiedz
Od końca - nie miałem na myśli zgrywania każdej maski (nawiasem mówiąc musisz każdą kliknąć i po prostu ustawić pozytyw, ale to upierdliwe). Zresztą może i można ja nie umiem. Tzn. nie szukałem specjalnie...
Ma na myśli coś takiego - 1) klikasz tę warstwę gdzie masz swoje maski wektorowe z pan/crop i ustawiasz play solo
2) dodajesz do ścieżki "Mask generator" z parametrem ustawionym na alpha a nie na luminacje
3) dostajesz czarno biały obraz - renderujesz tę ścieżkę
4) teraz wyłączasz maski w pan crop
5) wstawiasz ten wyrenderowany kawałek NAD ścieżkę z filmem i usztawiasz kompozycji tryb na multiply. W razie czego robisz negatyw z tej ścieżki i już.
Prześledź wątek o maskach z Bunchem.

Deformacja - niestety takiego czego jak w Photoshopie - nie ma, niestety. Ten mój przykład można oczywiście dopracować, jest tylko tak nabazgrany.
Wykonanie - przygotowujesz obrazek z mapą deformacji (odcienie szarości, nabazgraj sobie róznymi odcieniami).
Obrazek (albo wideo...) wstawiasz nad klip który chcesz zdeformować i z trybu kompozycji wybierasz custom a tam wtyczke Height Map, ustawiasz niskie parametry.
Możesz do tego dodać jeszcze na osobnej ścieżce mape wypukłości (Bump map) i nałożyc jedno na drugie - uzyskasz wtedy efekt wyświetlania filmu na nierównej powierzchni itd.
Odpowiedz
Dzięki wielkie Już mam z czym kombinować :) Jutro wypróbuję efekty i się pobawię. Dziś już padam...
Mistrzu dzięki!
Odpowiedz
Ludzie... Wykorzystajcie przejście z wtyczek NB o nazwie DUOCHROME.
Przejście a nie EFEKT, pamiętaj. Po prostu sobie rozciągnij oba klipy umiejętnie i daj efekt na to, ostatecznie możęsz tez przesunąć w czacie każdy klip neiznacznie.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Ty, a co ma piernik do wiatraka a Duochrome do deformacji? Albo myślimy o zupełnie innych wtyczkach.
A już zupełnie inna sprawa że równie pomocna byłaby rada "Ludzie, weźcie BorisBlue..."
Odpowiedz
To, że taki efekt da się też uzyskać z mniejsza ilością kombinatoryki. Albo bardzo podobny. Co się dziwisz?
Odpowiedz
Ale Duochrome? Albo coś pomyliłeś albo myślimy o zupełnie dwóch różnych wtyczkach. Co ma duchrome do deformacji?
Odpowiedz
(08-26-2010, 12:55)efix napisał(a):  Ale Duochrome? Albo coś pomyliłeś albo myślimy o zupełnie dwóch różnych wtyczkach. Co ma duchrome do deformacji?

Masz rację, pomyliłem się bo gadałem z głowy. Ten efekt się inaczej nazywa - "LIKŁIFAJ"
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości