SONY HDR-XR550VE czy HDR-CX550VE - dylemat.
Jeszcze w tym roku planuję zakup kamery, pod uwagę biorę SONY HDR-XR550VE i HDR-CX550VE, mam dylemat czy brać z hdd czy z kartą pamięci. Na tę chwilę delikatnie skłaniam się ku CX czyli kartą pamięci.
Kontem oka zerkam także na Canon LEGRIA HF S21 i Panasonic HDC-TM700. Moim podstawowym kryterium jest możliwość manualnych ustawień (pokrętło lub pierścień).
Może macie jakieś doświadczenia z w/w modelami?
Odpowiedz
Ja wybrałem HDR-CX550VE moim zdaniem fajna kamerka no i dobra nowa matryca. Testuję swojego niestety przez problemy z SV nie udało mi się jeszcze dobrze zrenderować pod YT...
Odpowiedz
Raczej wciągnę CX'a, ale ten Canon chodzi mi po głowie bo ma kinowy tryb 25p ale, ale, ale .. nie wiem którą wybrać :/
Odpowiedz
Mam Canona HF 200 i mogę powiedzieć że efektem kinowym się nie sugeruj to tylko chłit marketingowy :) A na samą jakość nagrania za bardzo wpływu nie ma.
Choć nie twierdzę że kamera jest zła. Wręcz przeciwnie mam tego Cannona i jestem zadowolony. Do pracy amatora jak znalazł choć w pomieszczeniach przy żarówce mogła by trochę mniej śnieżyć. Ale t tym przedziale cenowym, raczej nic więcej i tak nie wyciśniesz.

Więc na pewno radzę się przyjrzeć bliżej produktom Cannona, wdaje mi się że w za tę cenę są dobrą ofertą.
Odpowiedz
Poszperałem trochę i okazuje się, ze ten Panasonic zbiera najlepsze opinie. Dziwne to trochę bo od Soniaka i Canona jest tańszy o ładnych kilka stówek.
Mam takie pytanko, jak jest z obróbką materiału z takiego Panasonica, mogą być problemy?

tu jest jeden z testów
http://camcorder-test.slashcam.com/compare.html
Odpowiedz
Zawsze i ze wszystkim mogą być problemy. To wszystko zależy od wielu czynników - poszukaj natywnego piku z tej kamery i po prostu sprawdź, albo niech Ci ktoś wystawi na sieci.
Odpowiedz
Szukałem, czytałem, pytałem i . . . wybrałem model który odrzuciłem na początku - Panasonic TM700. Sony odpadł z powodu "niebieskiej kropki" nie wyobrażam sobie wyłożyć 4.500 na kamerę która robi takie numery. Canon bardzo mnie pociąga, oglądałem na tubie filmiki w 24p i naprawdę jestem pod wrażeniem, ale ma wąski kont (konwerter szerokokątny: ok.1200PLN). W cenie Sony czy Canona nabędę Panasonica + akumulator 2500mAh + karta 8 GB. Klamka zapadła :)
Dzięki za opinie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości