Ogólnie rozumiana nauka po polsku?
Witam

Istnieją jakieś książki, czy literatura po Polsku? Ewentualnie jakieś kursy czy instrukcje obsługi?
Oczywiście poza zebranymi tu tutorialami i tymi które można znaleźć na YT.
Szukam czegoś bardziej skupiającego się na samej obsłudze programu i uczącego jego obsługi, niż pokazującego jak wykonać kolejny napis z podkładem nakręconym z kolejnej tam gry.
Oczywiście i z tych filmików można wiele się nauczyć, nie mniej szukał bym czegoś bardziej skupiającego się na nauce programu, niż na efektach z tutoriali.
Przejrzałem oferty kilku wysyłkowych księgarni, ale nic nie znalazłem odnośnie tego programu.
Jedynie na co trafiłem to kurs wideo oferowany przez twórców Strefy Kursów. Niestety są to jedynie podstawy podstaw a do tego styl narracji i przekazywania wiedzy w tych kursach obraża inteligencji osoby chcącej się czegoś z tych kursów nauczyć.

Jest oczywiście programowy help, ale mój Anielski jest dość marny Niestety moje pokolenie uczyło się jeszcze namiętnie w szkole języka z bajek o Wilku i Zającu.
Staram się wyciągnąć ile mogę wiedzy z Helpa i znalezionych zagranicznych filmików instruktażowych, ale jest to dość utrudnione.

Wiec z chęcią poszukał bym czegoś w języku Polskim. Istnieje coś takiego?
Odpowiedz
Jak na razie nie ma nic poza amatorskimi tutorialami, wpisami na tym forum, czy tekstami na stronie Macieja (efix.pl) oraz od biedy na mojej (vm-rexor.pl, dział artykuły). Do dystrybuowanych przez KSK Vegasów dołączana była/jest krótka instrukcja po polsku.
Może jeszcze tutaj coś ciekawego znajdziesz:

http://allegro.pl/item1182805568_kurs_mo...in_pl.html
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
KSK dołącza tylko "Quick Start", czyli podstawy obsługi programu i objaśnienie podstawowych elementów interfejsu. Z jedne strony to niewiele, z drugiej... czasem mam wrażenie, że ludzie nie mają nawet sił opanować tego.
Jeśli mogę - oprócz oczywiście manuala - doradzić jakąś pozycję dla Vegasa, to jest to ta pozycja:
http://www.sonycreativesoftware.com/vegasbook
Z jednej strony pisana rzeczywiście jak dla idiotów, z drugiej czasem warto przestawić tryb myślenia na amerykański. Książka nie jest za gruba (165 stron), jezyk angielski na poziomie BBC nie jest specjalnie wymagany. Każdy rozdział jest poświęcony innej funkcjonalności programu i całość jest w zasadniczo zeszytem ćwiczeń. Po każdym rozdziale jest zestaw pytań testowych.
KSK organizowało też (i o ile wiem będzie organizować) kursy.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki wielkie za pomoc i taką szybką :)

Ten kurs z Allegoro praktyczne ten sam poziom co oferuje:
strefakursow.pl/katalog-kursow/wideo/kurs-sony-vegas-pro-9.html
Więc podstawy podstaw.
A tych nauczyłem się z tutoriali i Youtube :)

Program sam w sobie uważam do dość intuicyjny i przyjazny. Ale przydała by się właśnie jakaś pomoc w bardziej zaawasowanym poznaniu możliwości tego programu, bo jak widać cuda ludzie w nim robią. A na pewno program jest na dużo bardziej pozwalający, niż tylko podstawowe dodanie przejść między klipami z imienin Cioci Weroniki :)
Ale oczywiście nic nie zastąpi czegoś tak banalnego jak doświadczenie i eksperymenty - a tych się na szczęście nie boję :)

Hhh no to pośledzę trochę dystrybutora za wieściami na temat organizowanych kursów, z cichą nadzieją iż nie będą to też kursy jedynie "pierwszej pomocy", czyli jak włączyć program i wstawić przejścia między plikami.

Miałem cichą nadzieję, że jednak coś tam przeoczyłem po księgarniach.
Szkoda.
Na szczęście jest ta strona i Wy z wiedzą o głowę większą niż moja. Zawsze można się dopytać jak na czymś się utknie.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc.
Odpowiedz
Wiecie w ogóle że Vegas ma fajny interaktywny samouczek w programie?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
nie. A gdzie on??:D
Odpowiedz
ja znalazłem instrukcję po Polsku do SV 7, jest dużo podstawy można pojąć jak się tnie dodaje itd. może dla kogoś kto jest już w tym wszystkim obeznany to są rzeczy śmieszne, ale dla kogoś kto SV widzi pierwszy raz naprawdę pomocne, w SV 9 jest już pewnie bardziej zaawansowany ale dla początkujących 7 to w sam raz. http://www.forum.tibia.pl/showthread.php?t=125885
Odpowiedz
Szczerze? Zaczynałem od Vegasa 6, teraz mam 9 i jakoś nie widzę specjalnej różnicy w obsłudze.
Odpowiedz