Hurtowy rendering w Sony Vegas Pro
Zainspirowany dyskusją z Krasuxem, popełniłem mały tutorial na temat hurtowego renderingu plików w Vegas Pro. Można to wykorzystać np. do konwersji plików. Zapraszam do lektury
http://www.efix.pl/archiwum-efix/tutoria...vegas.html

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Może trochę głupie pytanie, ale czy można ustawić żeby wszystkie pliki zapisało do formatu .mp4 w HD?? Bo mi coś nie wychodzi (do plików .m2ts i .avc mi zapisuje ale ja chciałbym .mp4 w HD) :/
Odpowiedz
Jak pisałem skrypt widzi wszystkie dostępne szablony (templaty). Więc najlepsza metodoa jest taka, żeby przetestować sobie ustawienia na jednym kawałku, dostosować rozdzielczości formaty i zapisać pod swoją nazwą. Podczas hurtowego renderingu oczywiście wybrać swój szablon. Powinno wyrenderować do czego tam chcesz. Jedyną rolą tych skryptów jest "naciskanie guzików" za Ciebie. Możesz do tego np. zaznaczyć, żeby renderował i avi, i mp4, i mxf i co tam chcesz a dodatkowo osobno audio do np. ac3. Oczywiście będzie to parę przebiegów, ale nie będziesz musiał przy tym siedzieć...
Odpowiedz
Aaaa widzisz, ja dopiero teraz się zorientowałem, że jest możliwość zapisania pod swoją nazwą ustawień renderingu :D Już wszystko jest w porządku, nie było tematu :D
Odpowiedz
Luzik, nie każdy wie :) Ja też nie wiem do czego sa poszczególne rzeczy w Vegasie tak długo, aż nie muszę ich użyć :)
Najgorzej, że będę musiał się nauczyć, chce zrobić certyfikat Sony.
Odpowiedz
A jakie są kryteria, wymagania i profity z posiadania owego certyfikatu?
Odpowiedz
Kryteria - na pierwszy stopień czyli certyfikowanego usera jest zdanie egzaminu - testu on-line (trzeba odpowiedzieć poprawnie na 80% pytań których jest około stu).
Potem można zostać edytorem a później trenerem.
Niestety tylko pierwszy egzamin jest "komputerowy", reszta wiąże się z wizytą w siedzibie Sony itd.
CO to daje? Pierwszy i drugi w zasadzie nic oprócz jakiegoś tam prestiżu i oczywiście umiejętności. Trenerzy - to już się przekłada na konkretną kasę, może niekoniecznie w Polsce, bo wiadomo, jak jak ktoś nie wyda 200 zł na program (już nie wspomnę o wersji pro) to tym bardziej nie wyda na kurs. Ale jakby ktoś chciał mieć dobry zawód za granicą to myślę, że znalazł z takim papierem dobrą robotę.
No i warunkiem zdobycia kolejnego certyfikatu jest posiadanie poprzedniego.
Wszystko zresztą jest na stronie Sony http://www.sonycreativesoftware.com/trai...cation.asp
Odpowiedz
No to całkiem, całkiem. Muszę mój ang dopracować i wezmę udział za te 2-3 lata, jeśli nadal będzie. Program do tego czasu poznam w wystarczającym stopniu, oby. Powodzenia w egzaminach efix'ie.
Odpowiedz
(08-26-2010, 16:52)efix napisał(a):  Pierwszy i drugi w zasadzie nic oprócz jakiegoś tam prestiżu i oczywiście umiejętności.
Hmm. Widzę tylko pierwszy i drugi certyfikat. O jakich wyższych piszesz?
Odpowiedz
Jest user, editor i trainer. Editora być może uda mi się zdobyć w tym roku, trenera... zasadniczo niewykonalne dla mnie. Już na etapie edytora zahacza się o sprzęt broadcastowy do którego zasadniczo nie mam dostępu no ale jeszcze jakoś idzie nabyć wiedzę do egzaminu. Trener to już "na sucho" na prawdę trudno. Ale póki co editor przede mną i nie wiadomo kiedy.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości