obiekt nad tłem-jest ucięty
Witam,

mam problem. Gdy dam jakiś obiekt np. piłkę do ścieżki nad tłem, to jest ona widoczna, ale obcięta (gdy zbliży się ją do krańca). Jest obcięta, ponieważ wykracza poza tą ramkę w Pan/Cropie. Wygląda to tak:
[Obrazek: klopotpilka.jpg]

W jaki sposób mogę zrobić tak, aby piłka nie była obcięta, gdy zbliżę ją do krawędzi. Nie chce zmieniać jej wielkości, poprzez zwiększenie ramki...

Dzięki za pomoc...
Odpowiedz
[Obrazek: platkozercafromkomixxyi.png]Track Motion - poszukaj w tutorialach.

Edit: Trochę więcej niż 200x200 ale chyba może być?
Odpowiedz
Pan/Crop jest oknem, "dziurą" przez którą patrzysz na kadr, nie możesz więc nie zmienić wielkości ramki jak chcesz widzieć całą piłke. Użyj Motion track zamiast lub łącznie z Pan/Crop.

PS Kurwa, Tidzu, fajne obrazki, ale daj se luz, a jak już musisz, to rób 200x200 a nie takie krowy.
Odpowiedz
Ale ja chcę tylko, żeby piłka nie była ucięta. Po prostu chcę znaleźć sposób, żeby można było piłkę przesunąć pod krawędź, aby nie była ucięta i nie wykraczała poza tą ramkę. Ale gdy zwiększę ramkę, to się piłka zmniejsza.

PS. tidzu, nie musisz się wyśmiewać, ciekawe czy ty umiałeś wszystko na początku...
Odpowiedz
Mówię Ci młodzieńcze - to "F" w ramce to jak mówiłem DZIURA przez która patrzysz na klatkę Twojego filmu. Więc jeśli przesuniesz piłkę do krawędzi te dziury to znika. Comprende vue?
Użyj do poruszania tej piłko track motion a nie pan/crop.
Odpowiedz
Na górze daj w Pan/Crop jakiś inny rozmiar, odpowiadający projektowi. Tam gdzie masz Preset, bądź sam dostosuj to okno. Tylko potem będziesz musiał poprawić kształt kulki, jeśli przestanie być okrągła.
Odpowiedz
Jak w załączonym obrazku.

Załączone pliki Miniatury

[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz