rozmiar pliku
Zgrałem materiał z kasetek DV i 60 minut filmu zajmuje w jednym przypadku 12 GB a w drugim 14 GB.
Z tego co wiem na płycie DVD mieści się do 60 minut filmu.
Niech ktoś mnie oświeci jak wyrenderować te 60 minut filmu aby zmieścić materiał w formacie DVD na 1 płycie.
Próbowałem render na format wmv i zajmuje bardzo mało miejsca ale jakość gorsza. Divix też wypada kiepsko.
Odpowiedz
Wyrzuć to do PAL'a bez kompresji i potem np do Procodera, który całkiem przyzwoicie to skonwertuje np do 4,5 GB. Tylko wybierz 2 przebiegi.
Odpowiedz
Sorry, bez sensu. Ile mu się zrobi z tych 14GB w uncompressed? Bo tak na moje oko tak z 70GB. Sugeruję lekturę tego tekstu, on trochę Ci rozjaśni: http://efix.pl/archiwum-efix/tutoriale/2...itect.html
Ale możesz jeszcze kombinować i zrobić np. DivX, stacjonarne odtwarzacze to obsługuję i wejdzie Ci zdecydowanie więcej niż godzina. Na "normalne" DVD w formacie DVD w dobrej jakości wchodzi mniej więcej godzina, tak jak mówiłeś.
Odpowiedz
Godzina w PAL DV wide będzie miała około 14 GB, jak będzie miał 26 GB wrzuci do Procodera i ustawi jakiś dobry bitreate to się będzie znośnie oglądało.
Odpowiedz
Każesz mu przekodowywać na uncompressed, to zbędna operacja. Już pomijam, że ProCoder jest cokolwiek drogi, a chyba nie chcesz nakłaniać kolegi do piractwa? Na prawdę, ludzie, darujcie sobie ProCodery i inne takie cuda po $200, skoro Vegas daje całkiem zadowalającą jakość tym, co ma.
Odpowiedz
Ok, nie namawiam. Jak ja coś potrzebuję to odwiedzam kuzyna i sobie materiał konwertuję u niego. Po prostu materiał z ProCodera jest lepszy od tego z Vegasa przy tej samej wadze.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości