Pasek kolorujący

Motyw przewodni tego teledysku :)... chodzi o pasek kolorujący z 31s i występuje on we większości scenek
Odpowiedz
A co mi tam, napiszę jak to zrobić, hehe.

Czytaj uważnie to zajarzysz, będę pisał krok po kroku.

Kolorujący nie będzie pasek a napis, pasek sobie wykonasz.

1. Umieść swój klip na timeline.
2. Zdubluj tą ścieżkę wideo.
3. Na ścieżce poniżej daj filtr black and white z wartością 100%.
4. Dodaj ścieżkę wideo nad poprzednimi dwoma i ustaw krycie jak mnożenie, maska.
5. Na górnej ścieżce z klipem ustaw "make compositing child".
6. Dodaj na górnej ścieżce napis (czarno-biały) bądź jakiś wzór (też czarno biały).
7. Animuj napis/wzór na keyframach. Wzór będziesz musiał maskować w Pan/Crop'ie.

To tyle ode mnie, na 100% będzie działać.
Odpowiedz
Dziex :)
Odpowiedz
(08-17-2010, 21:37)krasux napisał(a):  A co mi tam, napiszę jak to zrobić, hehe.

Czytaj uważnie to zajarzysz, będę pisał krok po kroku.

Kolorujący nie będzie pasek a napis, pasek sobie wykonasz.

1. Umieść swój klip na timeline.
2. Zdubluj tą ścieżkę wideo.
3. Na ścieżce poniżej daj filtr black and white z wartością 100%.
4. Dodaj ścieżkę wideo nad poprzednimi dwoma i ustaw krycie jak mnożenie, maska.
5. Na górnej ścieżce z klipem ustaw "make compositing child".
6. Dodaj na górnej ścieżce napis (czarno-biały) bądź jakiś wzór (też czarno biały).
7. Animuj napis/wzór na keyframach. Wzór będziesz musiał maskować w Pan/Crop'ie.

To tyle ode mnie, na 100% będzie działać.

Właśnie korzystam z tego "przepisu", zrobiłem wszystko do punktu 6, dałem napis, i mógłbyś mi wytłumaczyć dokładniej o co chodzi w 7? nie rozumiem jak "animowac wzór na keyframach", sorry ale jestem zielony ;)
Z góry thx za pomoc
Odpowiedz
O keyframach można pisać godzinami, obejrzyj tutoriale na tym forum, rozjaśni Ci to nieco temat.
Odpowiedz
kubex: Robidz coś takiego: Robisz kawałek wzoru, przemieszczasz się trochę na małej "linijce czasowej"(Pan/Crop) , robisz kolejny kawałek, znowu trochę na linijce czasowej, aż do uzyskania efektu. :D
Odpowiedz
No też sobie z tego skorzystam dzięki ;p
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości