brak obrazu w Video Preview
Witam wszystkich użytkowników forum. Zwracam się z prośbą o pomoc ponieważ coś pomieszałem w programie Sony Vegas Pro 9 (trial) Mianowicie, robiąc próbki na materiale HD podłączyłem do projektu kilka klipów i wszystko działało (na moim poziomie obsługi) Projekt płynnie się przewijał i można było robić różne przejścia. Podgląd działał bez problemowo, na timeline również widać klipy. Kłopoty pojawiły się kiedy nieopacznie wyłączyłem okno podglądu (video preview)! Po jego ponownym uruchomieniu nie widać obrazu (czarne okno) a w timeline jest wszystko ok (dźwięk też). Nie wiem co poprzestawiałem! Wyłączenie i włączenie programu nic nie daje (kompa również).
Jeśli macie jakieś pomysły to proszę o radę jak uruchomić ten podgląd. Same klipy uruchamiane w innych pleyerkach działają więc nie jest to chyba wina kodeków, tym bardziej że wcześnie wszystko działało. Na forum znalazłem podobny problem, ale on dotyczył również okienka timeline i kodeków. Myślę że w moim przypadku jest coś innego ale co...?
Pozdrawiam Jaromaro
Jakie masz kodeki? Tak się dzieje też po renderowaniu?

Próbowałeś Alt+D? Ew. Czy masz zaznaczony w oknie podglądu taki monitorek.
Kodeki są takie jak na zamieszczonym zrzucie.

Tak mi się zdaje, że właściwie nic nie renderowałem, podłączyłem kilka klipów ustawiłem jakieś przejścia i podkład muzyczny i ogólnie obserwowałem jak się zachowuje komputer (czy jest w stanie działać na plikach HD przy zintegrowanej karcie grafiki zaszytej w chip Intel Q35) No i oczywiście coś grzebałem z tym oknem Video Preview.

Przy użyciu Alt+D nic się nie dzieje, a ikonka monitora uruchamia podgląd (wyświetlanie) pełnoekranowe.

A po zrobieniu małego renderingu okno video preview jakby ruszyło ale jest w nim coś takiego:

Plik który jest wynikiem renderingu ma taką samą zawartość jak w oknie powyżej - przeliczają się pewne wartości.

OK! Przepraszam za zamieszanie! Już zadziałało a błąd leżał po mojej stronie i polegał na tym, że w timelinie pojawiła się ścieżka, która z niewiadomych powodów była "czarna" i nie wiem dlaczego jej nie zauważyłem. Wystarczyło ją usunąć i już podgląd był. Czyli w podglądzie obraz był cały czas wyświetlany, ale widziałem tylko tą pierwszą czarną ścieżkę.
Dzięki za zainteresowanie!