Balans bieli
Czy może ktoś mi dokładnie napisać jak na filmie w SV zmienić balans bieli.
Źle sobie ustawiłem w kamerze balans bieli i film mi się nagrał z fałszywymi kolorami i trochę jest teraz lipa.
Odpowiedz
Na forum w dziale Pluginy znajdziesz program AAV ColorLab ktory "teoretycznie" powinien naprawic kolory.
Mozna też samemu sprobowac opcja color corrector.
Odpowiedz
Pokrótce jak to zrobić color correctorem:

Znajdź w materiale klatkę w której wystąpią kolory (które mają być): czarny, szary, biały (w ostateczności mogą to być 3 klatki tego samego materiału, ale jeśli kamera pracowała w trybie auto to może być problem). Chwilowo wyłącz wszystkie efekty (bodajże przycisk bypass all effects w oknie podglądu lub też wyłącz tylko przetwarzanie color correctora (fajeczka na górze okna z efektami).

W color correctorze są 3 koła korekcyjne a przy nich po dwa przyciski z pipetami i znakami + i -. Wciskasz przycisk z "-" pierwszego koła od lewej, kursor myszy powinien zmienić się w pipetkę. Następnie pobierasz nią kolor z podglądu, który powinien być czarny (lub ciemnoszary). Następnie klikasz w przycisk (-) przy środkowym kole i ściągasz pipetką kolor który ma być szary. Analogicznie postępujesz z ostatnim kołem, tylko na nim wyciągasz kolor, który ma być biały lub jasnoszary.

Na koniec włączasz przetwarzanie efektu/efektów.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz