tani komp
Witam chciałbym się was zapytać czy taki oto zestaw nadawałby się do montowania wesel w sd i hdv ? Wiem, że popieraliście procesor i7 a jak ma się i5 do montowania filmów? obecnie działam na intel 1.8 x 2 i 2gb ddr2 co jest niewystarczające nawet do obróbki 2min materiału w sd, gdy nawale na niego masę efektów to już mi zamula podgląd nawet na preview-> full :/ czy na poniższym zestawie będzie mi nie zacinało takiego materiału przez 2 godziny ?:D

procek:Intel Core i5-750 QuadCore, 2.66 GHz, 2.5 GT/s Transfer, 8MB
4 x 2,66 GHz
8mb cache l3
płyta : msi P55M-GD45 iP55
pamięć: 4gb ddr3 1600
Dysk raid 0: (2 x 200gb 32mb cache) + 320gb 8mb cache
grafika od starego komputera bo to na razie nie potrzebne. Jak myślicie dało by na tym sprzęcie radę montować 3 godzinne wesela w sd? Potem dokupiłbym ramu tak do 8gb ddr3 no i oczywiście procesor bym podkręcił? Mam jeszcze pytanie co do dysków z tej aukcji? co o nich sądzić? chciałbym je oba kupić i odpalać w raid 0 to dobry pomysł? będą działać pod xp czy nie ? pozdrawiam
Odpowiedz
To tak, z tego procesora i ja korzystam NIE PODKRĘCONEGO i montuję w Full HD, Karta Graficzna hmm, jak w SD to nie potrzebna jakaś mocarna, ram... jakiego masz windowsa? XP? 32 czy 64 bit? Bo jeśli 32bit to masz ograniczenie do 3 GB ramu więc nawet nie ma sensu kupować więcej ramu a co do dysków z aukcji, nie lepiej kupić za 180 zł barracudę 500 GB z nowej serii dla normalnych kompów a nie dla serwerów jak te co pokazałeś? Jeśli chcesz masz linka do dysku, który polecam: LINK!.
[Obrazek: awesomestalker2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
Odpowiedz
Lepiej na seven, i5 z powodzeniem Ci starczy do montowania w sd i hdv. RAM-u nie potrzebujesz więcej niż 4GB. Co do dysków to odpuść sobie raid 0 (chyba że jesteś ryzykant) zrób raid 5 z 3 dysków, wtedy prędkości odczytu nie będą znacznie odbiegać od raid 0, zapis na poziomie raid 1 i bezpieczeństwie raid 1. w sumie to do sd starczy zwykły dysk bez macierzy.

Barracudy nie polecam, strasznie głośne, chroboczą i wpadają w wibracje. Lepszy będzie WD green, bądź samsung f3, szybszy i cichszy od barracudy. WD jest praktycznie bezgłośny. To tylko ogólne wskazówki, jak chcesz więcej informacji o dyskach zobacz stronę cdrinfo.pl
Odpowiedz
No i jak na tym i5 wam chodzi podgląd materiału w full hd? czy na best-> full chodzi płynnie? jakie dokładnie macie te i5? ja myślę nad tym 750? jak sądzicie czy 2 godzinne wesele w hdv z masą efektów będzie płynnie chodziło na podglądzie? i przede wszystkim po zrenderowaniu? Co do systemu to myślałem właśnie nad win 7 64bit i vegas 64bit :) a co do dysków to myślałem żeby z 2 zrobić właśnie raid 0, postawić na nich system i mieć materiały a na 3 oddzielnym dysku robić kopie zapasowe materiału zawsze przy zgrywaniu materiału :) no i mieć zrobiony backup systemu w ghost-cie (1 plik zajmuje ok 10gb) i w razie awarii w 2min postawić sobie system z tego ghosta na tym zapasowym dysku na którym mam też zapas materiałów i tam pracować zły pomysł?
co do grafiki to obecnie mam gf 8600gt (fabrycznie podkręcony) 256mb ddr3 obsługujący cuda i hdcp czy jak to tam. Narazie nie inwestowałbym w nową grafikę tylko kupiłbym drugą taką samą używkę na allegro (koszt 100-150zł) i pracowały by mi one obie w trybie sli.
Odpowiedz
Ja nie mam i5 tylko i7 920 podkręcony z 2,66 na 3,5 i starcza w zupełności. Z tymi weselami to późno się obudziłeś, sezon z tego co kojarzę w kwietniu się zaczyna.
Odpowiedz
co by z nimi nie było to potrzebuje sprzętu do ich montowania :D
Odpowiedz
No to i5 750 z powodzeniem starczy, weź też po uwagę że materiał na jedno wesele w SD będzie ważył jakieś 60GB do tego gotowe 3h kolejne 30 GB z hakiem. Dysków może braknąć. Polecam od siebie samsungu f3, szybkie i w miarę ciche.
Odpowiedz
jednak chyba się zdecyduje na i7 870 :D a dyski rzeczywiście looknałem i skoro tak bardzo polecasz te samsungu to kupię albo te http://allegro.pl/item1190454596_hdd_sam...wy_gw.html
albo te http://allegro.pl/item1184765916_f3_sams..._fvgw.html co do wielkości to mi bez różnicy tylko zastanawiam nad tym cachem 16mb czy 32? oba dyski będą pracować w raid 0 czy ma to wpływ na wydajność?
Odpowiedz
Brałbym 32 MB, ale różnicy nie poczujesz, wierz mi na słowo. Ja mam u siebie terabajtowe i jest bardzo wydajnie.
Odpowiedz