Czarny ekran po renderingu.
Witam.

Jestem nowy w montowaniu filmików.

Poczytałem kilka poradników i z mozołem zrobiłem swój pierwszy filmik. Trwał on całe 14 sekund.

Zrobiłem, zapisałem projekt, wyrenderowałem... i tu jest problem. Po renderowaniu i odpaleniu klipu cieszyłem się, że zrobiłem swój pierwszy filmik... i dupa. Zamiast filmiku jest zwykły czarny ekran. Myślę, że to problem renderowania, acz mogę się mylić.

A dlatego, że mogę się mylić, wystawiam tutaj całe moje okno vegasa.

[Obrazek: screenvegas.th.png]

Jestem wyposażony w najnowsze kodeki XviD
~edit Kaytek - Ortografia!
Odpowiedz
Odpal film jakimś innym programem niż dotychczasowym.
Odpowiedz
Na co nam okno vegasa, jak nie wiemy do czego renderujesz.
Odpowiedz
Podczas renderowania (jeśli nie grzebałeś w ustawieniach) powinieneś widzieć na podglądzie renderowany materiał. Jeśli widzisz, to jest problem formatu zapisu i wtedy zmień format zapisu (np. na avi i kompresja XVID).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
(08-15-2010, 0:32)Speqto napisał(a):  Odpal film jakimś innym programem niż dotychczasowym.

Odpalałem film VLC Media Player i Windows Media Player. I w obu jest taki sam efekt.

tidzu napisał(a):Na co nam okno vegasa, jak nie wiemy do czego renderujesz.

Renderowałem wszystko oprócz kodeków dźwięku tak samo jak w tym poradniku w "Problemy - renderowanie".

vm-rexor napisał(a):Podczas renderowania (jeśli nie grzebałeś w ustawieniach) powinieneś widzieć na podglądzie renderowany materiał. Jeśli widzisz, to jest problem formatu zapisu i wtedy zmień format zapisu (np. na avi i kompresja XVID).

Nie grzebałem w ustawieniach i robię to dokładnie tak jak napisałeś.

@add

Pomajstrowałem trochę z opcjami i już jest OK. Problem rozwiązany
Odpowiedz