avchd 24mbit
Czy sony wprowadzi do programu mozliwosc zapisu z avchd z "bitratem" 24Mbit, tak aby komputer nie przeliczał jeszcze raz nakreconego filmu.
Narazie pomimo tego ze film jest nakrecony w trybie 24mbit to mozemy zapisac projekt co najwyzej z transferem 16Mbit.
Mając wczesniej kamere HDV, vegas nie przeliczal ponownie materiału, przeliczał tylko przedytowane miejsca, jak np wstawione napisy czy przejscia miedzy scenami. Natomiast w AVCHD mamy utrate jakosci.
Odpowiedz
Jesli sie nie myle, nie przelicza jesli renderujesz w nastepujacy sposob;

save as type: Sony AVC (.mp4; .m2ts; .avc;)
template: AVCHD 1920x1050-50i

akurat w przypadku mojej kamery(ktora rozwalilem wczoraj podczas nakrecania i wjechal we mnie downhillowiec) te ustawienia nie sa ponownie przeliczane i sa w 24Mbit.
Odpowiedz
Proszę o potwierdzenie powyższego, czy faktycznie program nie przelicza materiału przy w/w ustawieniach. Mnie tez nurtuje ten problem, jako że w Vegasie w opcjach renderingu można z listy rozwijalnej wybrać max 16 000 000 mb/s. Materiał na wejściu też mam 24 mb/s.
Odpowiedz
Jeśli materiał nie jest przeliczany okno podglądu mignie Ci napisem na czarnym tle, że materiał nie wymaga przeliczania.
Odpowiedz
Miałem ten sam problem, mam pliki z kamery avchd z bitrate 24Mbit/s i Vegas zawsze je przelicza, niestety nie znalazłem żadnego softu który jest w stanie wyrenderować avchd z 24Mbit/s. Największy bitrate w avchd daje Magix Movie Edit Pro 16, ok 20,5Mbit/s. Lecz też przelicza.
Odpowiedz