SV i co jeszcze?
Cześć, jestem amatorem, właśnie kupiłem sobie kamerkę i chciałbym obrabiać obraz pod Youtube. Myślę nad zakupem SV8 lub 9 zobaczę jak będzie z kasą. Czy do obróbki filmów FullHD do własnych archiwów + filmów pod Youtube potrzebne jeszcze jakieś dodatki prócz Sony Vegas, kodeki, itp. ?? nie piszę tutaj o pluginach.

Mam laptopa dell'a z 256mb kartą graficzną, 2GB ramu i tylko Core 2 Duo 2GHz więc pewno też będzie trza kompa zmienić? Proszę o pomoc czy faktycznie Sony Vegas nie będzie dla mnie zbyt skomplikowanym softem?

Kamerka to Sony HDR-CX550VEB
Odpowiedz
Myślę, że nie kupisz SV8 czy 9 (myślę, że masz na myśli PRO), bo są cokolwiek drogie. Natomiast któraś z wersji Studio to prawie wszystko, czego Ci do szczęścia potrzeba. Komp - do AVCHD... no film wczytasz, ale... hmmm... AVCHD nie jest tym co lubią tygrysy, będziesz musiał na coś konwertować "strawnego".
Czy będzie skomplikowany czy nie - po prostu sprawdź. Przelicz czy masz tyle pieniędzy ile potrzeba, potem ściagnij wersję 30 dniową ze strony Sony i po prostu sprawdź.
Odpowiedz
Nie wiem sam czy wersję PRO, jakieś tam wersje Movie HD 10 to koszt 350zł rozumiem, że tego nie tykać i jak już to wersję PRO za 2500zł trzeba by kupić ??
Odpowiedz
Wersję pro można kupić za wiele mniej, wystarczy ustawić kraj na United States i cena przy kupnie spada do 599,95 USD co przy aktualnym kursie wychodzi 1863.5046 zł :D
[Obrazek: awesomestalker2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
Odpowiedz
Rozumiem... na razie obaczę może wersję Trial i pobawie się może dam sobie radę i kupię pełną. Sam nie wiem, co do kasy to i tak na firmę by szło więc looz tylko nie wiem sam czy Vegas do prostych rzeczy nie jest za dużym kombajnem.
Odpowiedz
Nie, nie powiedziałem, że tego nie tykać. Studio jest doskonałą wersją i starcza do większości "normalnych" zastosować a nawet je przerasta, szczególnie ostatnia wersja 10. Oczywiście, nie ma niektórych bajerów wersji pro, ale do normalnej - powtarzam - normalnej pracy, ten program starcza aż nadto.
Kupując program na stronie Sony w USA rzeczywiście wychodzi taniej, bierz tylko pod uwagę, że kartę kredytową będziesz miał z Polski co oznacza, że automagicznie doliczą Ci euroVAT (19%).
Jeśli na prawdę chcesz kupić - a czuję, że raczej nie wydasz 2 tysięcy - kup tę wersje za ok. 300 zł czy ile tam teraz kosztuje mały Vegas. Uważam, że jeśli na prawdę chcesz robić to co opisałeś - nie jest Ci potrzebna wersja pro.
Odpowiedz
Genralnie potrzebuję do zmiany kolorów jakieś zabawy z jasnością, barwą i tyle. Filmy kręcę jako fragmenty przeważnie są to różne pokazywania sprzętu fotograficznego lub przeprowadzanie wywiadów. Nie mam tutaj, większych zachcianek tyle co poprawić barwę filmu jak wyszło nijako i dodać głupi tytuł lub napis na filmie i dołożyć czasem dźwięk.

Żadnych filmów długometrażowych, jakiś skomplikowanych graficznie zmian czy efektów. Raczej obróbka z przeznaczeniem na DVD do archiwum + na YouTube czy stronę www. Ot tyle wymagam od programu. Czyli rozumiem, że wszelkie zmiany kolorystyki itp. duperele są w wersji normalnej?
Odpowiedz
http://www.sonycreativesoftware.pl/produ...wnanie.htm tutaj masz ładne porównanie różnych wersji. Jest nowa wersja movie studio 10, ale osobiście nie miałem z nią styczności. Ściągnij triala i zobacz czy sprosta Twoim wymaganiom ;)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Tak też zrobię jutro będę testował z nową kamerą bo dopiero jutro będzie u mnie ze sklepu nowa zapakowana pachnąca nowością :)
Odpowiedz
Troche odkopię.

A jaka jest róznica miedzy Sony Vegas Movie Studio Platinum 10 English a Sony Vegas Movie Studio HD 10 Platinum Production Suite English??

ja tez raczej do użytku domowego potrzebuję,cenowo z podanej wyżej stronki wynika że miedzy programami to niecala stówka,a Suite sugeruje cos dodatkowego.Może warto dopłacić.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości