[POMOC] Brak kompresji
Witajcie, jeżeli post jest w złym miejscu to przepraszam.

Nagrywam gry programem FRAPS w rozdzielczości 1280x720. Po nagraniu, chcę w programie Sony Vegas Pro 9.0 dokonać paru obróbek filmu, jak zbliżenie. Zmodyfikowany film chcę zapisać bez żadnej kompresji, ani nic w tym stylu. To tak jak chciałbym np. 3 filmy połączyć w programie jeden i zapisać - bez żadnych kompresji, renderingów, itp.

Próbowałem opcji uncompressed, jednakże on niszczy praktycznie całą jakość, przycina film i proporcje 16:9 zamienia na 4:3. Czy da się coś zrobić, aby zapisać film bez jakich kolwiek kompresji?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Ustaw we właściwościach projektu dokładnie taką samą rozdzielczość obrazu jaką masz w nagranych filmikach. W takiej rozdzielczości też renderuj.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
a co z FPS? Mój film był nagrywany z ok. 120 FPSami, gdy tyle ustawiam to po renderingu jest jakby zwolnione tempo
Odpowiedz
Wydaje mi się że powinieneś ustalić może maksymalnie 60 fps w projekcie. I tak 30 powinno starczyć. Ale mogę się mylić.
Odpowiedz
Wybierając uncompressed z 60fps, zawsze będziesz miał w zewnętrznym odtwarzaczu zwolnione tempo. Wkładasz taki klip do sonego, w projekcie ustawiasz 60fps i kompresujesz jakimś kodekiem do 25-30fps, wtedy każdy odtwarzacz będzie wyświetlał film poprawnie.
Odpowiedz
Ehmm a czasem nie mylimy to fps "growych" z fps zapisu w aviku?
Odpowiedz
Czysty plik prosto z FRAPSA pokazuje w Właściwościach > Detale dokładnie 120 frames per second, jeżeli o to chodzi
Odpowiedz