Toshiba Camileo H30
Witam, zastanawiałem się ostatnio nad kupnem swojej pierwszej kamery. Myślałem że będę musiał wyłożyć na ten ''luksus'' conajmniej 1000zł. Tymczasem natrafiłem na wymienioną w temacie kamerę. Wydaje mi się że w stosunku cena/jakość/możliwości jest to chyba najlepsza opcja na rynku :) co sądzicie o tym modelu?
Parametry Klik!
Odpowiedz
Więc może wymienię jej wady
- matryca cmos czyli defekt rolling shutter (Link)
- brak stabilizacji obrazu - cyfrowa nic nie daje
- jest mała, lekka przez co trudniej się filmuje z ręki
- mała matryca, przy dużej rozdzielczości - duże szumy przy ciemnych scenach
Plusów tej kamery jak na razie żadnych nie znalazłem.
Odpowiedz
Sony, Panasonic, Canon (kolejność dowolna). Żadne Toshiby, Mediony, Samsungi i inne gówna.
Odpowiedz
Efix'ie a JVC?
Odpowiedz
JVC "technicznie" nie jest zła, to stary gracz na rynku, trafiają się całkiem fajne i dobre kamery, ale JVC podobnie jak Fuji potrafi zastosować jakieś swoje pomysły co do formatu zapisu. Nie mniej z punktu widzenia Vegasa, szczególnie jeśli chodzi o formaty HD (HDV i AVCHD) dla Vegasa liczą się tylko te wymienione, oficjalnie Sony podaje tylko te wymienione.
Tak właśnie pomyślałem, że w sieci powinnien być gdzies taki "Vegas on-line", taki tester, gdzie można przesłać kawałek filmu ze swojej kamery i zobaczyć, czy we wzorcowym, "czystym" środowisku nie będzie problemów z wczytanie i obróbką. Od razu by było wiadomo, czy to wina Vegasa, czy nasza.
Inaczej - zanim ktoś kupi kamerę, niezależnie od używanego systemu NLE, niech poszuka na sieci jakiejś próbki i najpierw sprawdzi, jak taki materiał wideo się sprawuje.
Odpowiedz
I co Pan w takiej sytuacji zrobisz? Nic Pan nie zrobisz. Trzeba się użerać z tym AVCHD i konwertować do czegoś normalnego.
Odpowiedz
AVCHD akurat jest wspierane przez vegasa. Ale te h263 etc. już nie.
Odpowiedz
Może i wspierane, ale weź na tym choć trochę popracuj. Życzę powodzenia.
Odpowiedz
AVCHD jest wspierane owszem, ale tylko z kamer których napisałem. Z innych może, ale nie musi. Tak oficjalnie pisze Sony.
Pozwolę sobie zacytować:
Cytat:The current versions of Vegas Pro and Vegas Movie Studio Platinum Edition have added support for most consumer AVCHD camcorders, including 1920x1080 formats from Sony, Panasonic and Canon. However, we would advise that you test your camera with one of our free 30 day trial versions
Odpowiedz
(08-08-2010, 10:16)tidzu napisał(a):  Więc może wymienię jej wady
- matryca cmos czyli defekt rolling shutter (Link)
- brak stabilizacji obrazu - cyfrowa nic nie daje
- jest mała, lekka przez co trudniej się filmuje z ręki
- mała matryca, przy dużej rozdzielczości - duże szumy przy ciemnych scenach
Plusów tej kamery jak na razie żadnych nie znalazłem.

jesli chodzi o stabilizacje obrazu to chce dokupic do niej jakis prosty statyw, zdjec w ciemnosciach tez nie planuje :)
podoba mi sie funkcja slow motion (na yt przy testach calkiem przyzwoicie to wyglada), do tego jakosc nagrywanych filmow tez jest jak dla mnie dobra ;)
Odpowiedz