Jak zrobić efekt z erkanem(telewizorem)
Witam mam pytanie w sprawie efektu jak nałożyć obraz filmu lub klipu na drugi klip w którym znajduje sie telewizor i żeby to na nim był widoczny klip
Odpowiedz
track motion - zobacz w tutorialach.
Odpowiedz
Od razu przepraszam ze pisze w czyimś temacie ale nie mogłem założyć własnego wątku .Moja Prośba jest taka czy ktoś wie jak zrobić efekt podobny do tego

Chodzi mi o zrobienie napisu w którym leci film ;-) .Bardzo proszę o pomoc !!
Odpowiedz
1. Przeczytaj regulamin - tam masz wszystko wyjaśnione
2. http://sonyvegas.info/Temat-Obraz-w-napisach
3. Tagi youtube.
Odpowiedz
tidzu jeśli mógłbyś mi podpowiedzieć jak zrobić taki efekt jak w filmiku niżej rozchodzi się o początkowy efekt jak te kilka obrazów naraz widać i tak fajnie to wygląda i jeszcze raz przepraszam za pisanie tu ;)

#!
Odpowiedz
Mam nadzieję, że nie masz mi za złe że ja Ci to wytłumaczę.

Robisz to tak: Każdy film na osobną ścieżkę i na każdej stosujesz track motion (przycisk wygląda jak 2 prostokąty obok siebie, biały i ciemniejszy na wierzchu). Dodatkowo musisz zmienić krycie każdej warstwy na 3d source alpha z source alpha (aby móc edytować w 3d). Klikając po kolei w te ścieżki zmieniasz ich położenie. Animujesz to położenie na keyframach (mam nadzieję że wiesz jak działają)
Odpowiedz
(08-13-2010, 9:10)krasux napisał(a):  Mam nadzieję, że nie masz mi za złe że ja Ci to wytłumaczę.

Robisz to tak: Każdy film na osobną ścieżkę i na każdej stosujesz track motion (przycisk wygląda jak 2 prostokąty obok siebie, biały i ciemniejszy na wierzchu). Dodatkowo musisz zmienić krycie każdej warstwy na 3d source alpha z source alpha (aby móc edytować w 3d). Klikając po kolei w te ścieżki zmieniasz ich położenie. Animujesz to położenie na keyframach (mam nadzieję że wiesz jak działają)
Wielkie Dzięki ;)
Odpowiedz
A moze mi ktoś powiedzieć jak zrobić te niebieskie kuleczki i to miasto?
Dziękuję z góry
Odpowiedz
Te niebieskie kuleczki to prawdopodobnie efekt defocus ( tylko w wersji 9 Pro) a miasto to green screen.
Odpowiedz
@up możesz mi powiedzieć gdzie ten defocus jest? EDIT: a jak mam versie Platinum?
Green screen... czyli musze sciąganąć jakieś intro miasta i wtedy działać?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości