Efekt przewijanych napisów (poziomo)
Witam ;) na Sony Vegas pracuje juz 2 lata z przerwami (dłuższymi) xD Juz orientuje sie w wielu funkcjach gdzie co i jak ale ostatnio chcialem zrobic napisy poziome przewijane od prawej do lewej i utknalem na tym tkwie juz tak 3 dzien xD Postanowiłem wiec zapytac czy jest mozliwosc zrobienia czegos takiego w Vegas czy sie po prostu nie da czy trzeba miec jakis dodatkowy plugin ?? Z góry dzieki za odpowiedz ;) Pozdrawiam ;]
Odpowiedz
Nieźle dwa lata w Vegasie, a nie wiesz co to kayframe. Zajrzyj do działu z tutorialami.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
2 lata z przerwami dlugimi i nigdy nie korzystalem z tej funkcji :P czas od czsu cos zmontowalem i pozniej przerwa ;) jak mi nie bylo potrzebne to sie nie zaglebialem w to :P dzieki za pomoc ;)
Odpowiedz
W tutorialach szukaj "keyframe". Sobie ustawiasz potem czego dusza zapragnie.
Odpowiedz
ta xD z tego korzystalem robiac jakies zoom rotacje ;) ale jak z tego wykrecic przewijanie i to dosyc dlugiego tekstu to nie wiem :/
Odpowiedz
To tyle ile ja :) też dwa lata.
Sugeruję zacząć ustawiąjąc tak by tekstu nie było widać, a zakończyć tak by tekst przeszedł na przeciwną stronę. Kapujesz? Ale i tak rozmycie się pewnie pojawi bo Vegas ma to do bani akurat.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
nom o to mi chodzi ale nie wiem jak to poustawiać po prostu ;]
Odpowiedz
Event/Pan Crop na dole masz paski z keyfarme i ustawiasz jak chcesz. Oglądnij kilka Tutoriali !!
Odpowiedz
(08-07-2010, 8:59)Mikeros napisał(a):  Event/Pan Crop na dole masz paski z keyfarme i ustawiasz jak chcesz. Oglądnij kilka Tutoriali !!

ja wiem gdzie to jest ale jak wpisze jakis dlugi tekst wstawiam ten text media tam wpisuje tekst kilka zdan a w oknie wuswietla mi tylko czesc nie wiem jak to ustawiac zeby nie bylo widac na poczatku napisow wcale dopiero pozniej zeby zaczely sie przewijac od prawej do lewej po prostu nie umie inne efekty wiem jak ustawiac ale to nie wiec prosze o jakies konkretniejsze wypowiedzi ;)
Odpowiedz
... przecież to jest konkretna odpowiedź. Co on ma Ci jeszcze napisać? Na początku klipu ustawiasz text za "kamerą" po prawej stronie, a na końcu klipu ustawiasz po lewej i tyle.
Odpowiedz