Vegas chodzi bardzo wolno.
Witam. Dostałe od kumpla materiały do frag movie z Medal Of Honor bety mp. Materiały są kompresowane kodekiem Xvid MPEG-4 w Virtual Dubie. Nagrywał on frapsem a ustawienia graficzne w grze miał najwyższe. Kiedy wrzuce filmiki do Vegasa cały vegas bardzo wolno pracuje, podgląd zachowuje się tragicznie. Na "wyrenderowanie" jednej klatki na podglądzie Draft (Half) potrzeba jakieś chwili. Nie wspominając już , że płynne oglądanie filmu jest niemożliwe. Czasami nawet mysz się przycina. To wszytko powoduje że pracuje się bardzo ciężko i wolno. Chciałem film zrobić w HD ale zrezygnowałem i robie PAL DV.

Mój sprzęt jest stary ale przedtem nie miałem żeby film bez efektów się tak mocno przycinał.

cpu: pentium 4 3.0ghz
ram: 1GB DDr
kata graficzna: Ge force FX 5500 256 mb
dysk: 80gb Atta

Czy można coś na to poradzić? Czy po prostu o wiele za słaby sprzęt?

Z góry dziękuje i pozdrawaim.

Sony Vegas 9.0
Odpowiedz
najprawdopodobniej ten film kolegi to powoduje musie dugo dekompresowac i wczytywac do sonego ;) a i ramu tez by sie przydalo wiecej ;) i jeszcze jedno 9.0 ogolnie z tych serii ktore wyszly jest taka bardziej mulowata i wolniej chodzi to dodatkowy minus ;)
Odpowiedz
Można prosić o więcej komentarzy jeszcze?? Skąd takie informacje ze 9.0 jest wolniejszy??
Odpowiedz
Bo ma więcej "bajerów" ot co.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Sorry, ale nie zgodzę się, że 9 jest wolniejszy. To, że Ci plik wszystko zatkał prawdopodobnie wynika z tego, że kolega, jak to określiłeś, ustawienia graficzne w grze miał najwyższe. Jeśli miał dużą rozdzielczość ekranu dostałeś materiał wideo, którego każda klatka po rozkompresowaniu jest cholernie wielka. A do tego w przypadku formatów to jest dekompresja jednej klatki, tylko paru naraz, ze wzgledu na specyfikę kodowania. Do tego rozmiary w pikselach mogą być "nielubiane" przez DIvX akurat. Przekoduj do do jakiegoś mjpg albo MXFa i sprawdz przede wszystkim, jak wielki jest ten film.
Tomku, może by zrobić takie zajebisty banner, na który każdy logujący się na forum będzie musiał patrzeć przez 10minut zanim cokolwiek napisze: "Zapamiętaj do k***Y nędzy, że formaty z kompresją miedzyklatkową nadają się do edycji równie dobrze jak krzesło elektryczne do relaksu".
Odpowiedz
(08-07-2010, 13:05)efix napisał(a):  Tomku, może by zrobić takie zajebisty banner, na który każdy logujący się na forum będzie musiał patrzeć przez 10minut zanim cokolwiek napisze: "Zapamiętaj do k***Y nędzy, że formaty z kompresją miedzyklatkową nadają się do edycji równie dobrze jak krzesło elektryczne do relaksu".
Nie chcę nic mówić ale pewnie 75% forum nie wie co to kompresja międzyklatkowa.
Odpowiedz
(08-07-2010, 13:05)efix napisał(a):  Sorry, ale nie zgodzę się, że 9 jest wolniejszy.

no trudno ale taka jest prawada duzo wolniej sie wczytuje ;)
Odpowiedz
Tzn. ile? Jaką masz różnicę między Vegasem 9 i 8 na przykład? Oczywiście bez uruchamiania ostatniego pamiętanego projektu. Ogólnie porównywanie prędkości programów na podstawie prędkości ich wczytywania jest cokolwiek bez sensu, nie uważasz? Vegas przy starcie najwięcej czasu traci na wyszukiwanie urządzeń i dogadywaniu się z nimi. Gdyby można było wyłączyć Device Explorera i obsługę XDCam przy starcie, startował by na prawdę szybko. A już pomijając to - rozumiałbym, gdyby Vegas startował 10 minut i musiałbym co minutę być restartowany. Ale uruchamia się go zasadniczo raz.
Na moim kompie Vegas 9.0e Pro uruchamia się 50.5 sekundy. Czy to jest dużo?
Odpowiedz
(08-07-2010, 16:00)efix napisał(a):  Tzn. ile? Jaką masz różnicę między Vegasem 9 i 8 na przykład?
Na moim kompie Vegas 9.0e Pro uruchamia się 50.5 sekundy. Czy to jest dużo?

ja biore pod uwage 10 i 9 ;) a 50 sekund to jest bardzo duzo ;]
Odpowiedz
Mówimy o wersji Studio, bo pro 10 póki co jeszcze nie ma, prawda? Matko, jakbym ja chciał mieć takie problemy... 50 sekund to dużo... Ale wracając do tematu - stwierdzanie, że program jest wolniejszy od innej wersji i przez to do dupy na podstawie prędkości jego startu jest chore.
Proszę napisz mi, ile na tej samej maszynie, w tych samych warunkach uruchamia sie Studio 9 a ile Studio 10. Zakładam też, oba programy to ten sam poziom - czyli oba np. Platinum. Jaka jest różnica? Ile? 5 sekund? 10? 30?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości