dvd architect - problem po reinstalacji systemu
Witam!

Przed reinstalacja DVD Architecta moglem bez problemu dodawac pliki MP4 (1080p AAC audio codec 5.1) do projektu.
Teraz po reinstalacji Windowsa nie moge:(
Moge bez problemu dodac pliki m2ts, natomiast plikow Mp4 niestety nie:(
Mam czarne kolko (zakaz) jak probuje wrzucic plik mp4 do projektu.
Co moze byc przyczyna?
Dodam, ze instalowalem tez ac3filter, ale na wszelki wypadek go odinstalowalem.
Dodam, ze ponowna reinstalacja DVD Architecta nie pomaga.

Uzywam DVD Architecta 5.0b.

PROSZE POMOZCIE GDYZ JA JUZ NIE MAM KONCEPCJI
Kamyk
Odpowiedz
Zainstaluj Quick Time (odpowiednią wersje). Ja mam 7.6 i gdzieś czytałem iż nowsze robią problemy w SV. Napisz czy pomogło.
ps. wersja PRO oczywiście
Odpowiedz
DVDa nie obsługuje plików 1080p. Zrobi Ci z tego kaszanę.
Odpowiedz
A to ciekawa wieść - u mnie działa ok - ostatnio zrobiłem DVD dla firmy która dostarczyła mi własnie plik mp4 1080p z prezentacją na targi. Wszystko się ładnie wyręderowało, nikt mnie nie chciał powiesić za.. ( :)). Jestem tu nowy ale może warto by było zainicjalizować taki dział - znane błędy lub coś w tym guście - chodzi o te błędy, które są potwierdzone przez parę osób.
Odpowiedz
Ale kodowałes to w DVDa? Tam jest następujący "myk"
Bluray podobnie jak DVD, w przypadku materiału progresywnego, żeby być prawidłowo odtwarzane na wszystkich odtwarzaczach musi mieć ustawioną flagę "i". Czyli obojętnie czy wideo jest progresiv czy z przelotem, musi być oznaczone jako "z przeplotem".
Jak wrzucisz w DVDa plik z 25p i będziesz chciał z niego zrobić Bluraya, to DVDa zamiast tylko ustawić flagę przerenderuje ten materiał i doda przelot. Klient może tego nie zauważyć, zwłaszcza, jak jego player czy telewizor w locie usuwa przeplot.
Ale sprawdź proszę jakie na prawdę jest to wideo z tej płyty co zrobiłeś, zrzuć na dysk pojedynczą klatkę i sprawdź, czy jest przeplatana czy czysta.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tu lekkie nieporozumienie.. Ja myślę o finalnym DVD-Video a ty o finalnym Bluray. Odtwarzacz Bluray na targi to jeszcze trochę za drogie, szczególnie ze zazwyczaj odtwarzacze są jednorazowego, no max pięciorazowego użytku. Zazwyczaj są przyklejane taśmą klejącą do konstrukcji lub tylnej ściany LSD i chodzą nonstop nawet w nocy, bo komu by się chciało włazić na konstrukcje 5m nad ziemią. Czasami też spadają z tych konstrukcji... Więc jak będziesz na jakiś targa to pacz co wisi nad tobą ;)
Odpowiedz
Aaaaa.... to na DVD MainConcept ustawia wszystko OK, przy BD jest problem. Tak nawiasem mówiąc A`propos tych targów. Kupiłem ostatnio fajną rzecz (tyle, że w ch..wej firmie i musze reklamować) - taki playerek ASUS HDP-R1. Mała skrzynka wielkości bo ja wiem, kasety wideo, nawet mniejsza, ma wejście usb, na karty pamięcie, sieć (RJ45) oraz wyjścia composite (2xaudio + wizja na chinchach) oraz HDMI. Wrzucasz wideo na pendrive'a czy kartę, albo podpinasz to skrętką do lapa na którym udostępniasz katalog - i to pudełko gra wszystko, łącznie z obrazami iso płyt Bluray (niestety BD bez obsługi menu). Full HD. Lekkie, możesz nawet taśma klejąca przyczepić na upartego.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Chcesz mnie niezłej fuchy pozbawić :) jak się chłopaki dowiedzą..... ale tak naprawdę to tam nikt się nie zna nawet na tym DVD (to takie chłopki od montowania stanowisk na targach... no.. fizole). Ja im robię samostartujące i zapętlające sie DVD, a oni są szczęśliwi ze nie muszą myśleć.

A tak wracają do DVD Architecta - szkoda że kolega nie odpisał czy Quick Time mu pomógł. Zrobiłem symulację, czyli ustawiłem DA tak jak w pytaniu i sprawdziłem uchwyty w processexplorerze do innych składowych. No i znalazłem tam 3 do Quick Time. Jestem ciekaw czy faktycznie DA korzysta QT do mp4, ale nie na tyle ze by demolować swój system.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości