Animacja Bagińskiego z Expo w Szanghaju
http://www.tudou.com/programs/view/W48q3gfa9F0/

obejrzyjcie, ciekawie zrobiona. Nie podobały mi się te gwiazdki tylko na końcu, zepsuły wszystko :/
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Setki godzin spędzone przez pc nad zrobieniem tego dzieła, jak nie tysiące. Wrażenie robi.
Odpowiedz
Zgadzam się z przedmówcami - podziw budzi ogrom pracy włożonej w film. Mnie ciekawi ile osób brało w tym udział - na pewno nie sam Bagiński (jeśli jeszcze wogóle bawi się w animowanie osobiście). Gwiazdki - na pewno za mocno przeciągnięte lub muzyka za szybko się kończy (jest charakterystyczny w niej akcent na który obraz aż prosi się, żeby wcześniej się zmienił (chociażby zanikł). Od strony fabularnej też to jakoś przeleciało - bez emocji, bez punktów charakterystycznych - nie zdziwię się, jeśli w Szanghaju nikt tego filmu nie zapamięta.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Mnie tylko dziwi, że ten film jest już wszędzie, tylko nie na stronie autorów i nie można go zobaczyc w dobrej jakości. Ogrom pracy powala, ale hmmm bo ja wiem, czy mi się ta animacja podoba... Taka hmmm zmanierowana lekko.
Odpowiedz
Efixie, bo tak właśnie walczy się z piractwem. Nigdzie nie ma z nie wiadomo jakich przyczyn, więc człowiek sobie sam i tak weźmie. Co mogliby zrobić twórcy - udostępnić, nawet za opłatą. To nie!

CO do animacji - nakład pracy był niesamowity. Brakowało mi tylko Smoleńska-Katynia i postacie jakieś takie beznadziejne. Co to jest?! Gears of War? I ta UNIA na końcu... tracimy niepodległość. Żałosne.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Nie widzę związku z walką z piractwem. Może nie mogą, ze względu na jakieś umowy np. z Chinami. Nie bo nie. Dura lex sed lex
Choć tu jestem zdziwiony, bo o ile w przypadku produkcji w sumie komercyjnych, takich jak Katedra, czy Sztuka spadania czy innych z tej stajni, jako twórca wolałbym, żeby moją pracę oceniali ludzi na podstawie MOJEJ wersji, a nie czegoś na poziomie VHSa z1980 roku rżniętego dodatkowo z kina. Natomiast tu mamy utwór "patriotyczny" i nie sądzę, by był jakoś rozchwytywany nawet przez fanów animacji i spokojnie można go było dać czy to na YT w kanale Platige czy na ich stronie.
Zwłaszcza, że mało kto może do Chin sobie pojechać.
Ale już np. w przypadku animacji z Warszawą - jak ten co to zasponsorował i muzeum bym ostro tępił "publiczne" kopie na YT. Masz iść do muzeum, zobaczyć to w takiej formie jak zaplanowali to autorzy, w 3D, posłuchać przewodnika itd. a nie tylko potem napisać na YT że eeee do dupy, na "2012" były lepsze animacje miast.
Ogólnie punkt widzenia zależy tu od punktu siedzenia. Nie wkurza mnie specjalnie, że ktoś wrzuci jakiś teledysk, czy taką "Historię Polski" na YT. OK. Ale nie wkurza mnie to tak długo, jak taki gościu nie zacznie wmontowywać w to swojego loga, linkować do swojej strony, nakładać swoje komentarze, linki sponsorowane itd. Jestem ciekawe, czy byś tak spokojnie siedział, jakby ktoś wziął swoje prace, powycinał pododawał i wrzucił linkując do siebie na YT. Wydaje mi się, że mimo wszystko natychmiast byś do gościa napisał i nadarł ryja.
Odpowiedz

Na youtube w polskiej wersji :D
[Obrazek: awesomestalker2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości