3D i Vegas
Przygotowuje właśnie artykuł na temat obróbki wideo 3D (stereoskopii) w Vegasie - jak to wszystko połączyć do kupy i wypluć we właściwym formacie, zarówno w czystym Vegasie, jak i z pluginami.
O ile jestem w stanie samodzielnie sprawdzić poprawność wygenerowania anaglifu czy side-by-side, to niestety nie sprawa wersji na okulary migawkowe. Czy ktoś z Was posiada takowy sprzęt? Czyli albo telewizor 3D, albo odpowiedni monitor plus oczywiście okulary?
A może ktoś bawił się dwoma sprzężonymi kamerami i ma jakiś materiał dobrej jakości, który ewentualnie by udostępnił?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Cytat: Czy ktoś z Was posiada takowy sprzęt? Czyli albo telewizor 3D, albo odpowiedni monitor plus oczywiście okulary?
Powodzenia. Życzę sukcesów :)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Idź na forum milionerów ; D
Odpowiedz
No bez przesady, to jest póki co drogi sprzęt, ale nie aż tak drogi. To raz. Dwa - często osoby na forach mają np. znajomych w sklepach RTV, serwisach komputerowych, telewizji itd. i wbrew pozorom mają dostęp do takich nowinek (w sumie żadna nowinka...). Co prawda zdaję sobie sprawę, że większość forumowiczów nawet jak ich stać, nie odżałowała trzech stów zł na Vegas Studio, ale już gracze potrafią wydać każde pieniądze na zabawę.
No dobra, nikt nie ma, muszę pokombinować.
Tak swoją drogą - jestem ciekawe, skoro ludzie zasadniczo już sobie nie radzą z wideo HD, to co się będzie działo, jak pod strzechy trafi "domowe 3D" i te wszystkie komunie, wesela, wakacje w Tunezji itd.
Za prawdę powiadam Wam bracia - w okularach anaglifowych fatalnie się to obrabia...
Odpowiedz
Ja pierdziele, jak ty to zrobiłeś, że możesz montować w anaglifach? Ponieważ kiedyś się bawiłem w nagrywanie obrazu side-by-side dość prymitywnym sposobem. Dokładnie to 2 laptopy połączone w sieci i na jednym program do nagrywania 2wóch obrazów zsynchronizowanych razem, a na drugim udostępniona kamera, taki obraz można było przekształcić na anaglify, ale na tym się skończyło ponieważ nie miałem pojęcia jak to zmontować (dodać efekty etc.)
Odpowiedz
Na razie zrobiłem inaczej i po prostu skorzystałem z dwóch webcamów Logitecha a nagrywałem na demku tego softu - http://www.3dtv.at
Zastanawiałem się nad kupnem, ale do eksperymentów to cokolwiek za drogo, jak na moją chęć zabawy (komplet prawie 100 euro). Soft nagrywa side-by-side, a jak masz dwie kamery DV to dodatkowo wysteruje Ci te dwie kamery i nagrywasz normalnie na taśmę.
Żeby było śmieszniej, taki soft w miarę rozgarnięty programista jest w stanie napisać w ciągu jednego dnia. No ale nie jestem programistą.

Montujesz normalnie - grupując dwie ścieżki i operując na grupie. Opis będzie dotyczył nie tyle montażu, co zrobienia z tego anaglifów, wypluć do YT czy zrobić plik do urządzeń z okularami migawkowymi. Tyle, że tego ostatniego nie mam za bardzo gdzie sprawdzić.
Na razie muszę przygotować sobie jakiś filmik ćwiczebny, póki co, to tak tylko z grubsza się pobawiłem. I tak te moje webcamy dają każdy inny obraz (kolorystycznie) mimo identycznych modeli i ustawień.
Odpowiedz
Ok. Jeżeli ktoś chce moge podrzucić whitepaper(?) po angielsku - opisuje jak zrobić podgląd w anaglifach i zapisać w side by side na np. jutuba.
Odpowiedz
Ten whitepaper jest dostępny na stronie Sony w dziale whitepapers :) i m.in. z niego korzystam, ale ma drobne błędy i nie pisze o wszystkim. Postaram się, by artykuł był jednak ciut szerszy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości