Format FLV??????
Swoje filmy wrzucam na własną stronę, ale zauważyłem że Vegas 9 nie ma możliwości (chyba że się mylę) zrobienia filmu w formacie FLV, a taki potrzebuję, dlatego mam pytanie, czy już na Vegasie muszę wyrendrować film w dobrej jakości, a potem konwertować do FLV, czy wystarczy proponowana na forach jakość 640x480, a resztę zależy od conwertera?
Filmy konwertuje w programie Swish Video3, a efekty nie do końca są zadowalające, tu jest przykład http://nadarzyn.tv/pl/sekcja/informacje/...cz.ii.html a najbardziej chodzi mi o tą zieleń, jest taka lekko rozmazana ( a ha, przepraszam może nie jestem jeszcze mistrzem w robieniu filmów, więc zgryźliwców proszę o ugryzienie się w język). Filmik nie był robiony jeszcze na Vegasie tylko na Macu w iMovie, dlatego jeszcze raz zadam pytanie, jakie parametry trzeba zachować w Sony Vegas, a potem na conwerterze, żeby filmik dobrze się odtwarzał, a miał zachowaną jak najlepszą jakość. (Przytoczę jeszcze parametry jakie ustawiam przy conwertowaniu do FLV: Bitrate=700kbps, interwał klatek=10sek., format=flash8, wynik klatek/s=jak w źródle, deinterlace=V.
Mam jeszcze jedno pytanie, jak uzyskać efekt tła do tekstu, takiego jak jest na tym filmiku, bo przeglądałem efekty Vegasa i jakoś nie trafiłem na takowe, czy to jest na zasadzie że muszę sobie stworzyć taki prostokącik w innym programie, lub znaleźć gdzieś na necie i zaimportować do vegasa?????
Odpowiedz
Nie, Vegas nie produkuje FLV. Musisz wyrenderować w jakiejś przyzwoitej jakości w Vegasie, usuwając po drodze przeplot. Na wyjściu ustaw jakiś ustaw albo uncompressed, albo jakiś bezstratny format typy Hyuffy, w najgorszym wypadku jakiś motionjpg.
Jak chcesz mieć filmu dobrej jakości to ustaw H264. Trzeba dopłacić parę dolców, ale na prawdę warto.
Z bitratem musisz pokombinować, jak film jest już bez przeplotu to nie włączaj jego usuwania w Swishu.

Tu możesz dokładniej wyliczyć parametry i zastosować je w Swishu http://www.adobe.com/devnet/flash/apps/f...alculator/
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości